شاخص ­هاي اندازه­گيري بهره­ وري و ضرورت تدوين آن­ها در نيروهای مسلح

«شاخص­هاي اندازه­گيري بهره­وري و ضرورت تدوين آن­ها در نيروهای مسلح» عنوان یکی از هم­اندیشی­هایی می­باشد که به همت «گروه مدیریت راهبردی و منابع انسانی» مرکز مطالعات راهبردی دفاعی با ارائه جناب آقای دکتر محسن مرادیان، برگزار گردیده است.

در این هم­اندیشی که در اردیبهشت­ماه سال ۱۳۹۳ و باحضور جمعی از صاحب­نظران و خبرگان این حوزه برگزار گردید، سخنران جلسه ضمن تبیین ضرورت­ها و اهمیت پرداختن به این امر، از:

 

۱-تشخيص فعاليتهاي غير لازم

۲-شناسايي ميزان اتلاف و ضايعات

۳-تعيين ظرفيتهاي بلا استفاده

۴-کمک به برنامه ريزي در راستای تخصيص بهينه منابع

۵-انتخاب اقتصادي ترين راه استفاده از منابع

به عنوان اصلی­ترین اهداف اندازه­گیری بهره­وری نام برده و تاکید نمود که در صورت تدوین شاخص­های روشن و دقیق در این زمینه، سازمان قادر خواهد بود تا از وضعیت موجود خود، آگاهی کسب کرده و به این ترتیب فرصت­ها و تهدیدهای پیش رو را بهتر درک نماید. افزایش انگیزه کارکنان، لذت بیشتر بردن آن­ها از کار و کسب تجربه از اشتباهات به­دلیل اطمینان از این­که فعالیت آن­ها مورد ارزیابی قرار می­گیرد و هم­چنین افزایش سهولت تصمیم­گیری­ها در سطوح مدیریتی، از دیگر فواید اجرای این طرح خواهد بود.

ایشان در ادامه با ارائه آمارهای کاملی از میزان بهره­وری در حوزه­های مختلف صنعتی و اداری کشور و مقایسه آن با سایر کشورهای منطقه، به پایین بودن بیش از حد میزان بهره­وری در ایران اشاره کرده و از تدوین شاخص­هایی به منظور اندازه­گیری بهره­وری به­عنوان یکی از مهم­ترین راه­حل های موجود نام بردند.

دسته بندی: