پوتین دکترین جدید امنیت اطلاعات روسیه را امضا کرد

توجه: 
درج نقطه نظرات رسانه های خارجی و داخلی بیانگر نظرات یا رویکردهای مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نمی باشد

پوتین دکترین جدید امنیت اطلاعات روسیه را امضا کرد

Vladimir Putin signs new Russian information security doctrine

ولادمیر پوتین رییس جمهوری روسیه، دکترین جدید امنیت اطلاعات روسیه را امضا کرد.

در این دکترین، آمده است که جریان نامحدود اطلاعات، تاثیر منفی بر امنیت بین المللی دارد و می تواند مورد سواستفاده تروریست ها، افراط گرایان و مجرمان جرایم سازمان یافته قرار بگیرد. یکی از جنبه های اصلی این تهدید، وجود ظرفیت های نفوذ در ساختارهای بنیادین اطلاعاتی از سوی کشورهایی است که با نیات نظامی، اقدام به این کار می کنند.

همچنین آژانس های اطلاعاتی برخی از کشورهای معین، از این طریق اقدام به انجام عملیات های اطلاعاتی و روانی برای بی ثبات سازی جوامع در مناطق گونانگون جهان می کنند تا حاکمیت سرزمینی و یکپارچگی برخی کشورها را تحت الشعاع قرار دهند. در این گونه عملیات ها استفاده گسترده ای از فناوری های اطلاعاتی، سازمانه های مذهب بنیان و قوم بنیان و حتی گروه های حقوق بشری می شود.

همچنین گروه های تروریستی و افراطی از عملیات های روانی برای دامن زدن به نارضایتی های قومی و مذهبی، گسترش تنش در جوامع، پروپاگاندا و جذب نیرو استفاده می کنند.

بنابر این دکترین از آنجا که روسیه و متحدانش نیز از تهدیدهای مذکور مصون و برکنار نیستند، مسکو به دنبال تقویت ساختارهای اصلی اطلاعاتی خود برای مقابله با حملات سایبری و شبکه ای است.

توضیح عکس: 
ولادمیر پوتین
دسته بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

13 + 6 =
این سوال ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. مثال: برای 4+8 عدد 12 را وارد کنید.