ناو آمریکایی «روزولت» از خلیج فارس عازم دریای عرب شد

توجه: 
درج نقطه نظرات رسانه های خارجی و داخلی بیانگر نظرات یا رویکردهای مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نمی باشد

ناو آمریکایی «روزولت» از خلیج فارس عازم دریای عرب شد

ناو هواپيمابر آمریکایی «تئودور روزولت» و ناوچه اسکورت کننده آن، «يو اس اس نورماندی» از خلیج فارس عازم دریای عرب شده اند. این ناوها به هفت ناو دیگری خواهند پیوست که در آبهای نزديک به سواحل يمن مستقر هستند.

سرهنگ استیو وارن، سخنگوی پنتاگون گزارش هایی که انگیزه آمریکا از این اقدام را جلوگیری از انتقال سلاح توسط ایران به شورشیان حوثی خوانده اند، رد کرد و هدف از اعزام این ناو را تامین امنیت خطوط کشتیرانی در منطقه اعلام کرده است.

در همین حال یک مقام آمریکایی حضور کشتی های این کشور در نزديکی يمن را گزینه ای ضروری در صورت وخيم تر شدن اوضاع در یمن خواند. از سوی دیگر در ادامه حملات هوایی ائتلاف منطقه ای کشورهای عرب به رهبری عربستان سعودی به مواضع حوثی ها در یمن، یک پایگاه موشکی در صنعا، پایتخت هدف قرار گرفت و در پی آن یک رشته انفجارهای مهیبی این شهر را فراگرفت. در این انفجارها دست کم ۲۵تن از جمله چند کودک جان باختند و نزدیک به ۴۰۰ نفر نیز زخمی شدند.

گفته می شود این انفجارهای مرگبار در ارتفاعات فج عطان و در ناحیه حدا در نزدیکی سفارت ایران در صنعا روی داده و در پی آن تهران سفیر عربستان سعودی در ایران را احضار کرد. در پی زخمی شدن دو کارمند سفارت اندونزی در این انفجارها و وارد آمدن خسارت هایی به ساختمان آن، وزرات خارجه این کشور حمله هوایی ائتلاف را محکوم کرد.

توضیح عکس: 
عرشه ناو تئودو ر روزولت
دسته بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

11 + 9 =
این سوال ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. مثال: برای 4+8 عدد 12 را وارد کنید.