صالحی: بر سر طول زمان «اعتمادسازی» با ۱+۵ اختلاف داریم

توجه: 
درج نقطه نظرات رسانه های خارجی و داخلی بیانگر نظرات یا رویکردهای مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نمی باشد

صالحی: بر سر طول زمان «اعتمادسازی» با ۱+۵ اختلاف داریم

در حالیکه مذاکره کنندگان ایران و کشورهای ۱+۵ برای دور جدید مذاکرات هسته‌ای در ژنو آماده می‌شوند، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از فشارهای قدرتهای جهانی به ایران برای محدود کردن هرچه بیشتر برنامه هسته ای خود خبر داد. وی، دخالت نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را دلیل صرف نظر آمریکا از توافق کامل در وین دانست.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره مسایل مطرح در دور بعدی مذاکرات که قرار است از ۲۵ دی ماه در ژنو به صورت دو و چند جانبه برگزار شود گفت: «برخی موضوعات کم و بیش به انتهای بحث رسیده است و نقاط مشترک به دست آمده است.» آقای صالحی مدت زمان توافق جامع را از جمله موارد اختلافی میان ایران و قدرتهای جهانی دانست .

ایران پیشنهاد داده که ظرفیت غنی‌سازی خود را برای اعتمادسازی محدود کند اما در پایان دوره اعتمادسازی به طور پلکانی به ظرفیت ۱۹۰ هزار سو برسد. این رقم، ظرفیتی است که آیت‌اله خامنه‌ای رهبر ایران بر دستیابی به آن تاکید کرده است.

علی اکبر صالحی در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد که ایران به تمام ۱۸ سوال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ماهیت برنامه هسته‌ای خود پاسخ داده است اما هنوز روی دو پاسخ ایران بحث وجود دارد.

او گفت که آژانس پاسخ دو سوال را از ما پذیرفته است اما حاضر نیست این دو موضوع را دوستانه حل کند.

منبع خبر: VOA

لینک منبع خبر:

http://ir.voanews.com/content/iran-nuclear-talk-negotiation-salehi-iaea/...

توضیح عکس: علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران

دسته بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

4 + 2 =
این سوال ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. مثال: برای 4+8 عدد 12 را وارد کنید.