سومين نشست تخصصي همايش ملي مديريت جهادي و امنيت ملي با عنوان«مديريت جهادي انتظامي در ماموريت تامين امنيت مراسم اربعين»

توجه: 
درج نقطه نظرات رسانه های خارجی و داخلی بیانگر نظرات یا رویکردهای مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نمی باشد

سومين نشست تخصصي همايش ملي مديريت جهادي و امنيت ملي با عنوان«مديريت جهادي انتظامي در ماموريت تامين امنيت مراسم اربعين»

سومين نشست تخصصي همايش ملي مديريت جهادي و امنيت ملي با عنوان«مديريت جهادي انتظامي در ماموريت تامين امنيت مراسم اربعين» با محوريت تجربه نگاري، مستندسازي روش ها،سبك ها و الگو هاي موفق مديريت جهادي با همكاري و مشاركت  پژوهشگاه علوم انتظامي و مطالعات اجتماعي ناجا و دبيرخانه همايش در تاريخ 16/10/95 در سالن اجتماعات غدير ستاد  فرماندهي ناجا برگزار گرديد.

 

   مهمترين سخنرانان همايش عبارت بودند از آقايان:سردار فتحي زاده، جانشين معاون هماهنگ كننده و فرمانده قرارگاه اربعين ، سردار تقوي جانشين معاونت مرزباني،سردار حسن كرمي،فرمانده يگان ويژه ناجا، سردار تقي مهري رئيس پليس راهور، سردار مهدي معصوم بيگي جانشين رئيس پليس پيشگيري، سرهنگ صمدي نماينده پليس اطلاعات و امنيت عمومي و دكتر تولايي عضو هيات علمي دانشگاه شهيد بهشتي به ايراد سخن پرداخته­اند.

  ابتدا سردار فتحي زاده به ظرفيت­ها و فرصت­های ايجاد شده از سوي همايش مذهبي اربعين كه در طي چند سال اخير در اختيار مردم ايران و مسلمانان جهان قرار گرفته است و تفاوت­هايي كه در برنامه راه­پيمايي عظيم اربعين با ساير ابعاد زيارتي امام حسين(ع) دارد بي­نهايت مهم، گسترده و پيچيده است، اشاره نمودند.

   مهم­ترین تجربه سالهاي گذشته مديريت در حوزه جهادي بيشتر تجربه موفق دفاع مقدس به عنوان الگو مطرح و اين الگو در نقش جنگ و بحران به وقوع پيوسته است اما مديريت جهادي در راهپيمايي عظيم اربعين نه تنها تمامي مجموعه فرماندهي نيروي انتظامي را درگير نموده بلكه هماهنگي بين اين مجموعه متنوع با ساير    وزارت­خانه­ها، سازمان­ها و ستادها را نيز نيازمند بوده است.از جمله امنيت مرز، امنيت شهري ، مديريت كنترل ترافيك شهري و برون شهري، مديريت كنترل پايانه­ها ، مديريت سايبري و... كه موضوعات متنوعي بود كه مي­بايست در يك دوره كوتاه مدت 20 روزه مديريت و اجرا می­شد.

    به استناد سخنان سخنرانان همایش مهمترین چالش­های نیروی انتظامی در این دوره زمانی عبارت بودند از تهدیدات امنیتی که مهمترین دغدغه ناجا بود، عدم انسجام و وحدت مدیریت و فرماندهی از سوی کشور پذیرنده (عراق)هم نگرانی­های ما را دو چندان کرده بود.افزایش هزینه ویزا از سوی کشور عراق (با توجه به حضور عمده ای از زائرین از طبقات متوسط و پایین جامعه بودند و بسیاری از آنها به صورت خانوادگی شرکت می­کردند) ، نداشتن ویزا و حتی پاسپورت از سوی عده زیادی از زائرین، درخواست خارجیان پناهنده مقیم ایران(افاغنه)، عبور تعداد قابل توجهی از زائرین افغانی و پاکستانی از مرز ایران موارد متعددی بودند که در این دوره کوتاه، به عنوان چالش قابل طرح می­باشند.اما عبور زوار با تامین حداکثر امنیت و نظم به عنوان مهمترین دستاورد این ماموریت قلمداد می­شود.اما تجربیات بزرگی در اجرای ماموریت از سوی تمامی سازمان­های تابعه نیروی انتظامی به دست آمد که از مصادق مدیریت جهادی است.

 

مهمترین مصادیق در این زمینه:

  1.  وجود روحیه معنوی در میان فرماندهان و همکاران اجرایی و زائرین که بخش زیادی از مسائل و مشکلات رفع می­گردد.
  2. اشتیاق در خدمات­رسانی از سوی کارکنان و داوطلبانه بودن ماموریت و فعالیت شبانه­روزی آنها در اجرا ماموریت(تردد زائرین زائرین ظرف چند دقیقه از گیت­های عبور به مرز عراق ).
  3. حضور و همراهی فرماندهان در تمام سطوح از راس تا پایین­ترین جزء ماموریت.
  4. همپوشانی یگان ها در رفع مشکلات از سوی هر یک از یگان­ها.
  5. انعطاف­پذیری و ابتکار عمل از سوی فرماندهان و کارکنان.
  6. استفاده حداکثری از منابع و امکانات.
  7. ارتباط و هماهنگی بین ناجا، وزارت­اطلاعات، وزارت­کشور، سپاه­پاسداران، ارتش و­سایردستگاه­های اجرایی.
  8. بومی­سازی ماموریت­ها و درگیر نمودن مردم و مسئولین محلی.
  9. استفاده از دیپلماسی انتظامی در همکاری و همراهی با مقامات عراقی چه قبل، حین و بعد از مراسم.

10- استفاده از ظرفیت روحانیون و مداحان در شرایط بحرانی در قالب فعالیت عملیات روانی و کنترل و مدیریت بحران­ها و آرام کردن جمعیت انبوه.

11- کمک به شکل­گیری بزرگترین همایش عقیدتی­­سیاسی عصر حاضر در دنیا که برونداد زیادی در افکار عمومی جهان ­اسلام و دنیا داشته و دارد.

12- فرماندهی بر قلوب کارکنان در حین اجرا ماموریت.

13- چیرگی اراده به همراه ابزار.

14- تبدیل مدیریت و فرماندهی از فرایند عمومی و بروکراتیک به فرایند افقی و تخت و کاهش و کوتاه کردن فرایند ارتباطات در بین فرماندهان و کارکنان.

15- تبدیل مدیریت سازمانی به یک مدیریت بومی اسلامی – ایرانی.

16- استفاده از توان و ظرفیت های همزمان انسان­افزار، فن­افزار، سازمان­افزار، مهمترین دستاورد این اقدام بزرگ بوده است.

  به طور خلاصه می توان گفت در همایش اربعین سرعت عمل، خدمت با نیت­الهی، خستگی­ناپذیری،  استقامت در کار، انعطاف­پذیری، ابتکار و خلاقیت، مدیرپروری، شجاعت، مسئولیت­پذیری با اخلاص و فروتنی،    ریسک­پذیری، همدلی و مشارکت­پذیری، چابک­سازی، قناعت، حذف و یا تقلیل سیستم بروکراتیک اداری ناجا مهمترین عوامل مدیریت این همایش بود.

 

افزودن دیدگاه جدید

1 + 4 =
این سوال ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. مثال: برای 4+8 عدد 12 را وارد کنید.