رهبر القاعده با رهبر جدید طالبان بیعت کرد

توجه: 
درج نقطه نظرات رسانه های خارجی و داخلی بیانگر نظرات یا رویکردهای مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نمی باشد

رهبر القاعده با رهبر جدید طالبان بیعت کرد

ایمن الظواهری رهبر القاعده در پیامی صوتی که 13 اوت منتشر شد، بیعت خود را با ملا اختر منصور رهبر جدید طالبان افغانستان اعلام کرد. الظواهری در پیام خود گفته است: «من به عنوان امیر گروه قاعده الجهاد، بیعت خود را با شما اعلام می‌کنم و بدین ترتیب راه شیخ اسامه بن لادن... را در بیعت با امیر المومنین ملا عمر ادامه می‌دهم.»

مرگ ملا عمر رهبر پیشین طالبان افغانستان ژوئیه گذشته اعلام شد. به گزارش خبرگزاری ها، فیلمی ویدیویی که از پیام صوتی الظواهری منتشر شده، با تصاویری آغاز شده است که اسامه بن لادن بنیانگذار القاعده را که در سال 2011 کشته شد، در حال بیعت با ملا عمر نشان می‌دهد. رهبران گروه القاعده به گروه طالبان که برپایی «امارت اسلامی» در افغانستان را اعلام کرده بودند، پناه برده بودند. پس از حملات 11 سپتامبر القاعده به برج‌های دوقلوی سازمان تجارت جهانی نیویورک، آمریکا در حمله ‌ای نظامی به افغانستان، حکومت طالبان را سرنگون کرد. بن لادن با ملا عمر به عنوان «امیر مسلمانان» بیعت کرده بود.

الظواهری نیز تاکید کرد که القاعده «امارت اسلامی» طالبان در افغانستان را، «نخستین امارت اسلامی پس از سقوط خلافت عثمانی» می‌داند و هم اکنون در دنیا «امارتی شرعی غیر از آن وجود ندارد.»

توضیح عکس: 
ایمن الظواهری رهبر القاعده
دسته بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

5 + 12 =
این سوال ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. مثال: برای 4+8 عدد 12 را وارد کنید.