برگزاری چهارمین جلسه کمیته علمی همایش مدیریت جهادی

توجه: 
درج نقطه نظرات رسانه های خارجی و داخلی بیانگر نظرات یا رویکردهای مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نمی باشد

برگزاری چهارمین جلسه کمیته علمی همایش مدیریت جهادی

در ابتدای جلسه دکتر سیدضیاء­الدین قاضی­زاده­فرد دبیر همایش با ارائه گزارشی با کمک پاورپوینت، فعالیت­های انجام شده تاکنون را توضیح دادند که حاضرین از روند انجام فعالیت­های همایش آگاه شوند.

در ادامه درخواست شد تا اعضای محترم کمیته علمی بر روی بندهای دستور جلسه اعلام نظر نمایند که به شرح زیر بررسی و تصمیم­گیری شد:

  1. با توجه به پیشنهاد سرهنگ دکتر هادی شیرزاد رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا که پیشنهاد نمودند که نشست (همایش) تخصصی سوم توسط ناجا با سخنرانی 11 نفر از فرماندهان با عنوان «مدیریت جهادی و امنیت اجتماعی» برگزار گردد، برگزاری آن در تاریخ پنجشنبه 16/10/95 در محل پژوهشگاه ناجا به­ تصویب رسید و قرار شد که ایشان سین برنامه و تاریخ پیشنهادی خود را به دبیرخانه اعلام نمایند تا دعوتنامه صادر شود. البته تاکید شد افزون بر تعدادی از فرماندهان ناجا از وجود صاحب­نظران و اندیشمندان دانشگاهی و سایر فرماندهان لشکری و کشوری هم در سخنرانی­ها و برنامه­های همایش بهره­گیری شود.

 

  1. مقرر شد با پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس مذاکره شود تا درصورت آمادگی آنها با دعوت از صاحب­نظران و به ویژه فرماندهان و مدیران دفاع مقدس، تجربیات آنها در بحث مدیریت جهادی و ویژگی­های مدیران جهادی دفاع مقدس در قالب یک همایش (نشست) تخصصی نیم­روزه در 30/10/95 برگزار گردد.
  2. با توجه به پیشنهاد ارائه شده از سوی سردار حیات­مقدم مسئول محترم امور میزگردهای همایش قرار شد اولین میزگرد همایش در تاریخ پنجشنبه 02/10/95 در محل سالن جلسات مرکز برگزار گردد. در این میزگرد از سردار سرلشکر رشید فرمانده محترم قرارگاه خاتم­الانبیاء (ص) به عنوان سخنرانی ویژه دعوت به عمل آید و به غیر از فرماندهان نظامی، از صاحب­نظران دانشگاهی هم در میزگرد بهره­گیری شود.
  3. سرهنگ علیرضا جعفری رئیس محترم دانشکده مدیریت دانشگاه افسری امام علی (ع) اعلام داشتند که در محل دانشگاه تعدادی میزگرد و نشست هم­اندیشی در آینده برگزار خواهند گردید که مورد تأیید و استقبال کمیته علمی قرار گرفت.
  4. امیر سرتیپ دوم دکتر سلمانی رئیس دانشکده مدیریت راهبردی داعا اعلام داشتند که 9 نفر دانشجویان دوره 22 داعا در قالب گروه مطالعاتی پروژه «طراحی الگوی مدیریت جهادی (اصول، مبانی، رویکردها و الزامات)» را با راهنمایی استادان دکتر ایروانی، دکتر ممبینی دهکردی، دکتر پورصادق و دکتر حاتمی در دستور کار دارند که کار میدانی آن خاتمه یافته و آماده پیش­دفاع گردیده و می­توان در قالب یک نشست هم­اندیشی در مرکز نتایج آن را ارائه نمود. لذا مقرر گردید در آذرماه یا دی ماه تاریخی با هماهنگی اساتید راهنما تعیین گردد و در قالب یک نشست هم­اندیشی ارائه شود.
  5. پیشنهاد شد از ظرفیت انجمن­های علمی مرتبط به ویژه دانشجویان محتوایی انجمن­ها بیشتر  بهره­گیری شود.
  6. پیشنهاد شد از ظرفیت سازمان بسیج اساتید و سازمان بسیج طلاب هم استفاده شود.
  7. تآکید شد از ظرفیت همه وزارتخانه­ها و دستگاه­های اجرایی و به­ویژه سازمان مدیریت و برنامه­ریزی کشور در برگزاری برنامه­های همایش بهره­گیری شود.

 

 

  1. پیشنهاد شد که «بانک اطلاعات مدیریت جهادی» که در دستور کار میز مدیریت جهادی قرار دارد و به صورت اولیه تهیه شده، با همکاری همه سازمان­ها و اشخاص حقیقی و حقوقی تقویت شود. در این رابطه قرار شد جناب سرهنگ رستگارمقدم دبیر میز مدیریت جهادی اقدامات لازم را با همکاری معاونت پژوهش مرکز انجام دهند.
  2. قرار شد کمیته مسئول تدوین اهداف و محورهای اولین همایش متولی تدوین اهداف و محورهای دومین همایش سراسری مدیریت جهادی در سال 1396 گردد و اهداف و محورهای پیشنهادی را پس از برگزاری همایش اول آماده و جهت تصمیم­گیری به کمیته علمی ارائه نماید.

 

افزودن دیدگاه جدید

17 + 2 =
این سوال ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. مثال: برای 4+8 عدد 12 را وارد کنید.