برگزاری میزگرد تخصصی با حضور رئیس موسسه مطالعات خاورمیانه چین در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی

توجه: 
درج نقطه نظرات رسانه های خارجی و داخلی بیانگر نظرات یا رویکردهای مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نمی باشد

برگزاری میزگرد تخصصی با حضور رئیس موسسه مطالعات خاورمیانه چین در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی

آقای پرفسور نیو شین چون(NIU,XINCHUN) مدیر موسسه مطالعات خاورمیانه چین و هیئت همراه در مورخه 27/06/1396 در مرکز تحقیقات راهبردی حضور یافته ودر میزگردی با حضور رئیس پژوهشکده امنیت ملی دانشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی دفاعی و سایرمسئولین و پژوهشگران این مرکزو نیروهای مسلح شرکت کرده وبه ارائه دیدگاه‌های خود در خصوص بحرانهای منطقه ای با تاکید برهمه پرسی اقلیم کردستان ، بحران میانمار، موضوع سوریه و عراق و همکاری های دو جانبه به ویژه در حوزه مطالعاتی پرداختند .

رئیس هیئت چینی در رابطه با تحولات اقلیم کردستان آن را به نفع عراق ندانسته و اظهار داشت یکی از اصول سیاست خارجی چین احترام به حق حاکمیت کشورهاست و حق حاکمیت کشورها بایستی محترم شمرده شود . احترام به حق حاکمیت بالاتر از درخواست های ملی گرایی در این کشور است و ما این همه پرسی را به نفع عراق نمی دانیم.

رئیس موسسه مطالعاتی چین در مورد بحران سوریه گفت : دولت چین از حق وتوبسیاراندک استفاده کرده است ولی باین حال نصف آن مربوط  به مخالفت چین با قطعنامه های کشورهای فرامنطقه ای در خصوص سوریه بوده است .چین از اجلاس چهار جانبه اخیر در آستانه حمایت کرده و معتقدیم که این اجلاس به ثبات در سوریه کمک می کند.در ادامه وی افزود که چین به استناد اصول سیاست خارجی خود مخالف حضور کشورهای فرامنطقه ای درآسیای غربی (  خاورمیانه) می باشد.

وی معتقد بود که در خصوص بحران میانمار تمام جوانب را بایستی در نظر گرفت . لذا چین نسبت به بحران در این کشور بسیار هوشمندانه رفتاری دقیق و جدی در پیش خواهد گرفت.

افزودن دیدگاه جدید

6 + 7 =
این سوال ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. مثال: برای 4+8 عدد 12 را وارد کنید.