برگزاری سومین جلسه کمیته علمی همایش مدیریت جهادی

توجه: 
درج نقطه نظرات رسانه های خارجی و داخلی بیانگر نظرات یا رویکردهای مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نمی باشد

برگزاری سومین جلسه کمیته علمی همایش مدیریت جهادی

در راستای برگزاری «اولین همایش سراسری مدیریت جهادی و امنیت ملی» و به جهت انجام هماهنگی­های لازم در زمینه­های علمی و اجرایی همایش با عنایت پروردگار سومین جلسه کمیته علمی همایش با ریاست سردار سرلشکر پاسدار دکتر محسن رضایی و با حضور 27 نفر از اعضای محترم کمیته علمی در مورخه چهارشنبه 5/8/1395 در محل مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی تشکیل و برابر برنامه اعلامی تمامی موارد مورد نیاز بررسی و تصمیم­گیری شد

در ابتدای جلسه دکتر سیدضیاء­الدین قاضی­زاده­فرد دبیر همایش با ارائه گزارشی با کمک پاورپوینت، فعالیت­های انجام شده را توضیح دادند که حاضرین از روند انجام فعالیت­های همایش آگاه شوند.

در ادامه درخواست شد تا اعضای محترم کمیته علمی بر روی بندهای دستور جلسه اعلام نظر نمایند که به شرح زیر بررسی و تصمیم­گیری شد:

 1. مورد اول فرم پیشنهادی تهیه شده برای داوری مقالات بود که درنهایت به تصویب کمیته علمی رسید و مقرر شد که داوران محترم برابر فرم داوری امتیازات خود را اعلام نمایند.
 2. مورد دوم پیشنهاد نماینده دانشگاه تهران آقای دکتر یزدان­پناه بود که درخواست نمودند تا برای داوران حجم زیادی از مقالات ارسال نگردد تا از کیفیت داوری کاسته نشود بلکه بهتر است یک کمیته 3 نفره منتخب تشکیل و در مرحله اول مقالات دریافتی پالایش گردند و آنهایی که صلاحیت داوری ندارند از گردونه خارج شوند که بهتر مدیریت شود که این پیشنهاد نیز مورد تصویب قرار گرفت و کمیته 3 نفره ای با عضویت دکتر وحید خاشعی، دکترسیدضیاءالدین قاضی­زاده­فرد و دکتر محمدرضا خسروی برای بررسی مقدماتی مقالات تشکیل خواهد شد.
 3. سرهنگ دکتر هادی شیرزاد نماینده ناجا پیشنهاد نمود که نشست (همایش) تخصصی سوم توسط ناجا برگزار شود تا با برگزاری سخنرانی­های خاص بحث مدیریت جهادی و امنیت اجتماعی تبیین گردد که به­ تصویب رسید و قرار شد که ایشان سین برنامه و تاریخ پیشنهادی خود را به دبیرخانه اعلام نمایند تا دعوتنامه صادر شود.
 4. سردار دکتر هادی جمشیدیان اظهار داشت به نظر می­رسد تاکنون موج تبلیغاتی و اطلاع­رسانی لازم برای فعالیت همایش در جامعه برقرار نیست و علت را هم عدم حضور نماینده صدا و سیما در این کمیته می­دانست و درخواست نمود تا نمایندگان این ارگان در جلسات حضور فعال داشته باشند. در این رابطه قرار شد سردار وحیدی رئیس محترم همایش با رئیس محترم سازمان صدا و سیما مذاکره و مکاتبه کنند.
 5. در راستای دستور چهارم جلسه یکی از اعضای محترم نیز اظهار داشتند که به دلیل نو بودن بحث احتمال دارد مقالات زیادی به همایش نرسد و بهتر است سفارش مقاله به صورت دست خطی داشته باشیم تا این مقالات بار علمی همایش را سنگین­تر نماید. که در این رابطه قرار شد دبیرخانه همایش به پنج نفر از صاحب­نظران برای هر محور یک مقاله سفارش بدهد.
 6. در این رابطه با تعیین مسئول محور برای هر یک از محورهای پنج­گانه همایش بحث و به شرح زیر تصمیم­گیری شد:

 

همکاران

مسئول محور

نام حوزه/ محور

حوزه مسئولیت

ردیف

1ـ دکتر سیدضیاءالدین قاضی­زاده­فرد

2ـ دکتر محمدرضا خسروی

دکتر وحید خاشعی

مسئول داوری مقالات

داوری

1

1ـ حجت­الاسلام والمسلمین دکتر سیدرضا حسینی

2ـ حجت­الاسلام والمسلمین دکتر بابک محضری

دکتر حبیبی

مدیریت جهادی از منظر قرآن، سنت نبوی و اهل بیت (ع)

کمیته اول

1-1

1ـ دکتر حسین بابایی مجرد

2ـ دکتر مسعود حجاریان

دکتر محمد باقر بابایی طلاتپه

مفاهیم، مبانی، روش­ها، الگوها، نظریه ها و آینده پژوهی در مدیریت جهادی

کمیته دوم

1-2

دکتر احمد نورنگ

آسیب شناسی و شناخت چالش های مدیریت های متعارف

کمیته سوم

1-3

1ـ دکتر سیداصغر جعفری

2ـ دکتر محمدرضا حمیدی­زاده

دکتر رضا حسنوی

تجربه نگاری، مستنند سازی روش­ها، سبک­ها و الگوهای موفق مدیریت جهادی

کمیته چهارم

1-4

1ـ دکتر سیدشمس­الدین حسینی

2ـ دکتر سیدرضا حجازی

دکتر هادی شیرزاد

نقش و جایگاه مدیریت جهادی در ارتقای امنیت ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی

کمیته پنجم

1-5

1ـ دکتر امیر قدسی

2ـ سرهنگ حمید رستگارمقدم

سردار امیر

حیات­مقدم

برگزاری میزگردها

میزگردها

2

1ـ دکتر احمد یارمحمدی

2ـ دکتر حسین نامدار

سردار علیرضا عندلیب

برگزاری کارگاه­های آموزشی

کارگاه های آموزشی

3

1ـ دکتر هادی شیرزاد

2ـ سردار دکتر هادی جمشیدیان

دکتر احمد یارمحمدی

برگزاری نمایشگاه کتاب و دستاوردها

نمایشگاه کتاب و دستاوردها

4

 

 

 1. پیشنهاد شد مشارکت حوزه علمیه قم نیز الزامی است. لذا قرار شد سردار وحیدی ریاست محترم مرکز و همایش با مذاکره تلفنی و یا حضوری با آنها مشارکت و حمایت همه جانبه حوزه را برای همایش جلب نمایند.
 2. دبیر همایش با روسای کلیه دانشکده­های مدیریت دانشگاه­های کشوری و لشکری یک جلسه برگزار نموده و برای آنها اهداف همایش تبیین شود تا حوزه علمی کشور با دلی آسوده و مطمئن با تمام ظرفیت در همایش مشارکت نمایند. در این جلسات از معاونت­های پژوهش دانشگاه­های مذکور نیز دعوت به عمل آید.
 3. دبیرخانه همایش در مورد روز برگزاری همایش (19/11/95) یک بار دیگر بررسی گردد که آیا امکان جابجایی هست یا خیر؟
 4. با وجود فعالیت­های علمی گروه مدیریت اسلامی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران از آنها در برگزاری همایش کمک گرفته شود.
 5. دبیرخانه همایش درصورت لزوم، تفاهم­نامه­هایی با دانشگاه­های هدف یا دانشکده­های مدیریت دانشگاه­ها منعقد نماید تا در همایش حضور حداکثری داشته باشند.
 6. برگزاری میزگرد و گفتگوهای علمی (مصاحبه)، انجام مصاحبه با پیشکسوتان و صاحب­نظران و مدیران هم می­تواند برای همایش بسیار کمک کننده باشد بهتر است این مورد نیز در دستور کار قرار گیرد و قبل از همایش اقدام گردد.
 7. در انتهای جلسه اعلام شد به دلیل فضای علمی همایش باید از بحث­های احساسی و سیاسی پرهیز شود تا اندیشمندان آزادانه نظرات خود را اعلام و از چالش­های ایجاد شده بتوان علم بومی مدیریت جهادی را رشد داد. این همایش اولین همایش در کشور است که قصد دارد یک علم بومی را که درحال تولید ادبیات است مورد حمایت و رشد قرار دهد و لذا باید دقیق حمایت نمود.

افزودن دیدگاه جدید

1 + 19 =
این سوال ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. مثال: برای 4+8 عدد 12 را وارد کنید.