اوباما: لایحه تحریم جدید علیه ایران را وتو خواهم کرد

توجه: 
درج نقطه نظرات رسانه های خارجی و داخلی بیانگر نظرات یا رویکردهای مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نمی باشد

اوباما: لایحه تحریم جدید علیه ایران را وتو خواهم کرد

رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه بار دیگر تاکید کرد در صورتی که لایحه‌ای در کنگره برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران تصویب شود، آن را وتو خواهد کرد. باراک اوباما در نشست مطبوعاتی مشترک با دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا در کاخ سفید، در پاسخ به این پرسش که دلیل مخالفت او با طرح لایحه اعمال تشدید تحریم‌ها علیه ایران، در صورت به موفقیت نرسیدن گفتگوهای هسته‌ای، گفت: اگر لایحه‌ای برای تحریم بیشتر ایران بیاید، من آن را وتو خواهم کرد. وی در ادامه افزود اگر کنگره ما را از مسیر مذاکرات دور کند و به سمت گزینه نظامی ببرد، مسئولیتی است که کنگره باید بپذیرد و به مردم آمریکا پاسخگو باشد.

نمایندگان جمهوری خواه کنگره، که پس از انتخابات میان‌دوره‌ای آبان ماه اکثریت هر دو مجلس سنا و نمایندگان را به خود اختصاص دادند، خواستار نظارت بر هر گونه توافق احتمالی هسته‌ای با ایران هستند و همچنین قصد دارند لایحه‌ای را به تصویب برسانند که بر مبنای آن، اگر گفتگوهای جاری قدرت‌های جهانی با تهران به نتیجه نرسید، تحریم‌های جدیدی علیه آن کشور اعمال شود.

در عین حال، اوباما در پاسخ به این بخش از پرسش که این طرح تنها در صورتی که مذاکرات به شکست بیانجامد اجرا خواهد شد، گفت «اگر این مذاکرات به نتیجه نرسید، بعد من از نخستین کسانی خواهم بود، که تحریم‌های جدید را تصویب خواهم کرد.»

منبع خبر: CNN

لینک منبع خبر:

cnn.com/2015/01/16/politics/cameron-obama-press-conference

توضیح عکس: باراک اوباما رییس جمهور آمریکا

دسته بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

6 + 1 =
این سوال ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. مثال: برای 4+8 عدد 12 را وارد کنید.