اندیشکده های راهبردی جهان قسمت پانزدهم

توجه: 
درج نقطه نظرات رسانه های خارجی و داخلی بیانگر نظرات یا رویکردهای مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نمی باشد

اندیشکده های راهبردی جهان قسمت پانزدهم

موسسه رند  در تارنمای اینترنتی خود در سوم مارس 2016 در گزارشی با عنوان ایران پس از توافق هسته­ای؛ چالش­ها و فرصت­ها به مباحث مطرح شده در دو پنل کاری پرداخته است.

در پنل نخست که با حضور  دلیله داسا کایه، علیرضا نادر و حمید بیگلری برگزار شد؛ کارشناسان با توجه به پیامدهای توافق هسته­ای به بیان دیدگاه­های خود پرداختند، اما پیش از پنل نخست کارل کاهل مشاور امنیت ملی رییس جمهور سابق ایالات متحده در رابطه با موضوع، سخنرانی نمود:

  • کالین کاهل مشاور امنیت ملی رییس جمهور سابق ایالات متحده: توافق هسته­ای با ایران قویترین توافقی است که در زمینه منع افزایش سلاح­های هسته­ای به دست آمده است اما نتوانسته است در بهبود رفتار ایران تاثیر چندانی داشته باشد. ایران به آزمایش موشک­های بالستیک خود ادامه داده، در منطقه خلیج فارس تحریک­آمیز رفتار کرده، ملوانان آمریکایی را بازداشت کرده، به حمایت از رییس جمهور سوریه ادامه داده است و اقدامات دیگری در ضدیت با منافع ایالات متحده انجام داده است. اما با این حال ایران با سرعت و جدیت به اجرای تعهدات خود در چارچوب برجام پرداخته، ملوانان آمریکایی و دیگر زندانیان آمریکایی را آزاد کرده و در انتخابات اخیرش نیز میانه­روها به روی کار آمده­اند.
فایل ضمیمه: 
پیوستاندازهزمان ارسال
PDF icon خبرنامه شماره پانزدهم.pdf665.05 KB1395/02/14 - 10:32

افزودن دیدگاه جدید

10 + 1 =
این سوال ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. مثال: برای 4+8 عدد 12 را وارد کنید.