امام خامنه ‌ای: راه نقض عهد‌ احتمالی طرف مقابل را ببندید

توجه: 
درج نقطه نظرات رسانه های خارجی و داخلی بیانگر نظرات یا رویکردهای مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نمی باشد

امام خامنه ‌ای: راه نقض عهد‌ احتمالی طرف مقابل را ببندید

آیت الله خامنه ای، رهبر ایران توافق جامع هسته ‌ای به دست آمده با قدرت‌های جهانی را "گام مهمی" توصیف کردند، اما هشدار دادند که "برخی از شش دولت طرف مقابل به هیچ رو قابل اعتماد نیستند".

آیت الله خامنه ای در پاسخ به نامه حسن روحانی، رئیس جمهور ایران نوشتند: "لازم است متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌ بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود".

بعضی نمایندگان مجلس ایران گفته اند که اجرای این توافق به تصویب مجلس بستگی دارد. از طرف دیگر به نظر می رسد که دولت معتقد است که تصمیم گیری در این موضوع به عهده شورای عالی امنیت ملی، به ریاست رئیس جمهور است.

رهبر ایران در نامه امروز خود از مردم ایران خواسته اند که "وحدت و متانت" خود را حفظ کنند "تا بتوان در فضای آرام و خردمندانه به منافع ملی دست یافت". ایشان از "تلاش پیگیر و پرطاقت" مذاکره کنندگان ایران قدردانی کرده اند.

دکتر روحانی در نامه ای به آیت الله خامنه ای، "پایان موفقیت آمیز و عزتمندانه مذاکرات هسته ای" را به ایشان گزارش کرده بود. رئیس جمهور ایران همچنین از "هدایت‌های هوشمندانه و حمایت ‌های مستمر و صریح" رهبر ایران از مذاکره کنندگان اتمی ایران تشکر کرده بود.

توضیح عکس: 
مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)
دسته بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

3 + 2 =
این سوال ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. مثال: برای 4+8 عدد 12 را وارد کنید.