آرژانتین: ”علت مرگ دادستان پرونده انفجار آمیا احتمالا خودکشی است“

توجه: 
درج نقطه نظرات رسانه های خارجی و داخلی بیانگر نظرات یا رویکردهای مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نمی باشد

آرژانتین: ”علت مرگ دادستان پرونده انفجار آمیا احتمالا خودکشی است“

بر اساس کالبدشکافی و اظهارات اولیه مقامات آرژانتین از جمله سرجیو برنی، وزیر امنیت این کشور، علت مرگ آلبرتو نیسمن دادستان پرونده انفجار در آمیا، مرکز یهودیان بوئنوس آیرس «احتمالا خودکشی» بوده است. وی در گزارشی ۳۰۰ صفحه ای، کریستینا فرناندز، رئیس جمهوری و برخی دیگر از مقامات آرژانتین را به خاطر برقراری و تسهیل روابط تجاری با ایران به «لاپوشانی نقش تهران در انفجار آمیا» متهم کرده است. قرار بود او در همین خصوص در جلسه غیرعلنی کنگره شهادت دهد.

بسیاری در آرژانتین و دیگر کشورها مرگ دادستان نیسمن را مشکوک می دانند و به سناریوی خودکشی وی به دیده تردید می نگرند. پاتریشیا بولوریچ، نماینده پارلمان و رئیس کمیته قوانین کیفری می گوید: «دادستان (آلبرتو نیسمن) در دو سه باری که در چند روز گذشته با او صحبت کردم به من گفت که ممکن است زندگی اش را بر سر پرونده (بمب گذاری مرکز یهودیان آمیا در بوئنس آیرس) از دست بدهد. این موضوعی بسیار جدی و دشوار است. فکر می کنم او به تبعات کار خود آگاه بود.»

خاخام سرجیو برگمن، یکی از دیگر از نمایندگان پارلمان آرژانتین گفت: «به جای این که من توضیح دهم آیا این یک خودکشی بوده است یا نه، خانم رئيس جمهور که بر مسند قدرت است و به سرپوش گذاشتن (بر پرونده آمیا) متهم شده است باید توضیح دهد که در آرژانتین چه می گذرد، خصوصا اکنون که جسد دادستانی را بر روی دست داریم.»

منبع خبر: تلگراف

لینک منبع خبر:

telegraph.co.uk/news/worldnews/southamerica/argentina/11354521/Argentine-prosecutor-who-accused-Cristina-Kirchner-over-1994-bombings-found-dead.html

توضیح عکس: آلبرتو نیسمن دادستان پرونده انفجار در آمیا(چپ) و کریستینا فرناندز، رئیس جمهور(راست)

دسته بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

7 + 7 =
این سوال ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. مثال: برای 4+8 عدد 12 را وارد کنید.