آبان 1394

جنگنده های روسی روز یکشنبه شهر اریحا در استان ادلب را که در کنترل شورشیان جیش الفتح می باشد، بمباران کردند.

دوشنبه, 9 آذر, 1394 - 13:34

در پی تشدید تنش میان مسکو و آنکارا پس از سرنگونی جنگنده روسی توسط ترکیه، وزیر امورخارجه ترکیه به شهروندان ترک توصیه کرد که از سفر غیرضروری به روسیه پرهیز کنند. این سخنان به دلیل انجام برخی محدودیت ها در ارتباط با اتباع ترکیه در سوریه بیان شده است.

دوشنبه, 9 آذر, 1394 - 13:33

گروهی از فعالان ضدجنگ بریتانیایی در اعتراض به تصمیم دولت بریتانیا برای شرکت در عملیات هوایی علیه داعش در سوریه، در چندین خیابان لندن تظاهرات کردند. تظاهرات کنندگان با اشاره به تجربه شرکت بریتانیا درجنگ عراق، انجام هرگونه حملات هوایی در سوریه را نادرست دانستند.

دوشنبه, 9 آذر, 1394 - 13:31

قدرت افکنی غرب در اوکراین که حیاط خلوت وعمق راهبردی روسیه محسوب می گردد زنگ خطر را برای این ابرقدرت که دوران برزخی بعد از فروپاشی را طی می کرد، به صدا در آورد و باعث شد از لاک خود خارج شود.

دوشنبه, 9 آذر, 1394 - 09:48

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران تاکید کرد که "راه ادامه برجام بستن پرونده پی‌ام‌دی است".

دوشنبه, 9 آذر, 1394 - 08:02

دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رییس جمهور روسیه اعلام کرد که درهای روسیه برای همکاری با آمریکا جهت حل مساله سوریه باز است.

دوشنبه, 9 آذر, 1394 - 08:01

دولت آلمان اعلام کرد که با اعزام جت ‌های "تورنادو" و ناوچه جنگی به منطقه خاورمیانه، در عملیات علیه گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) شرکت می‌جوید.

دوشنبه, 9 آذر, 1394 - 08:00

به دنبال کشته شدن یکی از خلبانهای هواپیمای جنگی روس که روز سه شنبه پیش توسط ارتش ترکیه ساقط شد، ترکیه اعلام کرد که جسد این خلبان روس را تحویل گرفته و آن را روز یکشنبه در اختیار مقامات روس قرار داده است.

دوشنبه, 9 آذر, 1394 - 07:58

گفته‌های شاهدان عینی در رقه، پایگاه اصلی گروه "دولت اسلامی" (داعش) در سوریه تصویر روشن‌تری از این شهر ترسیم می‌کند. خبرگزاری فرانسه در گزارشی که بر اساس اظهارات شاهدان عینی و فعالان سوری تهیه کرده از شیوه‌هایی سخن می‌گوید که "دولت اسلامی" برای نجات خود بر آ‌ن‌ها تکیه می‌زند.

يكشنبه, 8 آذر, 1394 - 08:12

به نوشته برخی خبرگزاری ها، اکنون مشخص شده است که روسیه با نیروی زمینی و توپخانه به بقای دولت بشار اسد کمک می‌کند. اشپیگل آنلاین در تحقیقات خود درباره جزئیات چگونگی دخالت سربازان روس در سوریه می‌نویسد، دست کم دو سرباز روس در ماموریت سوریه کشته شده‌ اند.

يكشنبه, 8 آذر, 1394 - 08:09

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد، پیشنهاد ملاقات مستقیم با رجب طیب اردوغان، همتای ترک خود را نخواهد پذیرفت. پوتین به این دلیل پیشنهاد اردوغان را رد کرده که رئیس‌جمهور ترکیه بابت سرنگون ساختن جنگنده روسی در منطقه مرزی ترکیه و سوریه عذرخواهی نکرده است .

يكشنبه, 8 آذر, 1394 - 08:06

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه وضع فعلی را که کشورهای همسایه سوریه مبارزه خود با داعش را اعلام کرده اما در جریان این رویارویی "بازی دو گانه ای" را انجام می دهند، غیر قابل قبول می داند. به گفته وی، کانون خطر تروریسم در اراضی تحت کنترل داعش در عراق و سوریه قرار دارد.

يكشنبه, 8 آذر, 1394 - 08:05

صفحه‌ها