تير 1394

در حمله هوایی رژیم اسرائیل به یک روستای تحت کنترل دولت سوریه، در جناح سوری خط آتش بس بلندی های جولان در روز چهارشنبه، پنج نفر از نیروهای طرفدار دولت بشار اسد کشته شدند.

پنجشنبه, 8 مرداد, 1394 - 11:30

خبرگزاری ها به نقل از یک مقام افغان از کابل گزارش دادند که ملا عمر، رهبر طالبان افغانستان مرده است. این مقام که خواست هویتش فاش نشود، گفت: «نهادهای پاکستانی و منابع طالبان تأیید کرده‌ اند که او دو سال پیش در اثر بیماری در پاکستان مرده است».

پنجشنبه, 8 مرداد, 1394 - 11:28

خبرگزاری ها به نقل از دو مقام آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کردند که ایران خواستار آن شده که مسئولان ایرانی از محلی در نزدیکی سایت پارچین که گفته می شود برای آزمایش مربوط به ساخت سلاح اتمی مورد استفاده قرار گرفته، نمونه برداری خاک کنند و آژانس بین المللی انرژی اتمی احتمالا با این امر موافق اس

پنجشنبه, 8 مرداد, 1394 - 11:26

هواپیماهای جنگنده‌‌ اف ـ ۱۶ ترکیه بار دیگر مواضع حزب پ‌ک‌ک را در شمال عراق بمباران کردند. مقامات رسمی ترکیه این عملیات را "شدیدترین حمله" از آغاز بمباران پایگاه‌ های این حزب از روز جمعه (۲۴ ژوییه) توصیف می ‌کنند.

پنجشنبه, 8 مرداد, 1394 - 11:25

مالک اسحاق، رهبر گروه تندوری سنی موسوم به «لشکر جهنگوی» در پاکستان کشته شد.

پنجشنبه, 8 مرداد, 1394 - 11:23

جان کری، ارنست مونیز و جک لو، وزرای خارجه، انرژی و خزانه‌ داری آمریکا برای توضیح درباره توافق هسته ‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ در مقابل کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شدند.

چهارشنبه, 7 مرداد, 1394 - 10:00

دو روز پس از هشدار وزیر خارجه آمریکا نسبت به انزوای بیشتر اسرائیل در صورت مخالفت کنگره ایالات متحده با توافق هسته ‌ای وین، دفتر نتانیاهو سندی را آماده ارائه به کنگره کرده است.

چهارشنبه, 7 مرداد, 1394 - 09:58

همزمان با آغاز حملات ترکیه به مواضع داعش، آنکارا اصرار دارد که مواضع حزب کارگران کردستان ترکیه، پ کا کا، نیز باید مورد حمله قرار گیرد. ترکیه کشته شدن دو مرزبان خود به دست نیروهای کرد را دلیلی برای این حمله به آنها ذکر می کند.

چهارشنبه, 7 مرداد, 1394 - 09:56

تانر ییلدیز، وزیر انرژی ترکیه، اعلام کرد که حمله به خط لوله گاز ایران به ترکیه شامگاه دوشنبه (۲۷ ژوئیه/ ۵ مرداد) در استان آغری، واقع در شرق این کشور رخ داده و موجب ایجاد وقفه در جریان صدور گاز شده است. شرکت دولتی گاز "بوتاس" نیز در بیانیه ‌ای وقوع این حادثه را تأیید کرده است.

چهارشنبه, 7 مرداد, 1394 - 09:55

ینس اشتولتن برگ، دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در حمایت از ترکیه سخن گفته است: “تمام اعضای ناتو با ترکیه همبستگی دارند. تروریسم تهدیدی است مستقیم علیه کشورهای عضو ناتو، ثبات بین المللی و رونق اجتماعی. ناتو سهم خود را در رویارویی با این چالش ادا می کند.

چهارشنبه, 7 مرداد, 1394 - 09:53

جنگنده های ترکیه، مواضع “پ ک ک” در شمال عراق و شبه نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی در سوریه را بمباران کردند. آژانس خبری فرانسه نیز در گزارشی از حمله هوایی جت های ترکیه به مواضع داعش و کردهای سوری در مناطقی در شهر حلب خبر داده است.

چهارشنبه, 7 مرداد, 1394 - 09:07

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفته است که تفاهمی که اخیرا میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی برای حل و فصل موضوع ابعاد نظامی احتمالی برنامه اتمی ایران امضا شده، محرمانه است.

چهارشنبه, 7 مرداد, 1394 - 09:06

صفحه‌ها