خرداد 1394

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه (۲۸ ژوئن / ۷ تیر) اعلام کرد که شبه ‌نظامیان اسلام‌گرای "دولت اسلامی" (داعش) از زمان اعلام "خلافت" بیش از سه هزار نفر را در سوریه اعدام کرد ه‌اند.

دوشنبه, 8 تير, 1394 - 09:23

به گزارش خبرگزاری "اسوشیتد پرس"، ایران گزینه انتقال و فروش اورانیوم غنی شده را مورد بررسی قرار می دهد.

دوشنبه, 8 تير, 1394 - 09:21

دو روز مانده به پایان مهلت مقرر برای رسیدن به توافق جامع هسته ای با ایران، نمایندگان ایران و گروه پنج بعلاوه یک از احتمال تمدید چند روزه مذاکرات خبر داده اند. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار و گفتگو با اعضای گروه پنج بعلاوه یک در وین، امشب به تهران باز می گردد.

دوشنبه, 8 تير, 1394 - 09:20

هزاران نفر روز شنبه با حضور در قبرستان جعفری شهر کویت، با قربانیان حمله انتحاری به مسجد شیعیان این شهر وداع کردند.

دوشنبه, 8 تير, 1394 - 09:18

کشتی های حامل مواد غذایی و دارویی، که نام کاروان آزادی به آن داده اند کرت یونان را به مقصد نوار غزه ترک کرد. این کشتیها تعدادشان به پنج می رسد و 70 نفر از هواداران حقوق فلسطینیان و فعالان حقوق بشر جزو مسافران آنها هستند.

دوشنبه, 8 تير, 1394 - 09:16

لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه که برای پیوستن به مذاکرات هسته ‌ای ایران به وین رفته به خبرنگاران گفت برای رسیدن به توافقی "محکم" با ایران، این کشور باید سه شرط را بپذیرد.

دوشنبه, 8 تير, 1394 - 09:13

محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران که تهران را به قصد حضور در مذاکرات اتمی با ۱+۵ در پایتخت اتریش ترک کرده است، پس از ورود به وین به خبرنگاران گفت: «ما با این دید به وین آمدیم که بتوانیم در چند روز آینده با توجه به اینکه زمان مهم نیست و رسیدن به یک توافق خوب مهم است، به نتیجه خوب

دوشنبه, 8 تير, 1394 - 09:11

سازمان دیدبان حقوق بشر مربوط به امور سوریه اطلاع می‌دهد که مدافعان کرد شهر کوبانی موفق شدند جهادگران وابسته به "دولت اسلامی" (داعش) را از این شهر بیرون برانند. در جریان درگیری‌ ها شمار زیادی از افراد داعش کشته یا زخمی شدند.

دوشنبه, 8 تير, 1394 - 09:10

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سخنانی انتقادآمیز کردهای شمال سوریه را به ضدیت با اقوام دیگر منطقه متهم کرد. کردهای سوریه به بیرون راندن نیروهای "دولت اسلامی" مشهور به داعش، از مناطق خود موفق شده ‌اند.

دوشنبه, 8 تير, 1394 - 09:08

مقام های کویت از دستگیری افرادی به عنوان مظنونان به همکاری در حمله انتحاری روز جمعه به مسجد شیعیان در این کشور خبر دادند. تعداد افراد دستگیر شده اعلام نشده است. تلویزیون رسمی کویت همچنین از دستگیری صاحب خودرویی خبر داد که فرد بمب گذار انتحاری را به مسجد برده است.

دوشنبه, 8 تير, 1394 - 09:07

جان کری، وزیر خارجه‌ی ایالات متحده آمریکا، روز پنج‌شنبه گفت که به توافق احتمالی با ایران تا مهلت تعیین‌شده (۳۰ ژوئن) خوشبین است. کری با این‌ حال تاکید کرد که نمی‌خواهد این خوشبینی شخصی خود را به کل جریان مذاکرات نسبت و تعمیم دهد.

شنبه, 6 تير, 1394 - 09:36

انفجار انتحاری در مسجد شیعیان امام صادق شهر کویت دست کم سیزده کشته و ۲۵ زخمی برجا گذاشت. این حادثه مرگبار هنگامی روی داد که نمازگزاران روزه دار در حال ادای نماز جمعه بودند. گروه داعش با انتشار پیامی در رسانه ها مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

شنبه, 6 تير, 1394 - 09:33

صفحه‌ها