s-300

خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: مسکو و تهران در حال انجام مذاکرات درباره پس گرفته شدن شکایت ایران از روسیه به خاطر عدم تحویل سامانه های موشکی پدافند هوایی اس ـ 300 هستند. یک منبع در عرصه همکاری های نظامی روسیه با کشور های خارجی ضمن اعلام این مطلب روز سه شنبه در حاشیه یک نمایشگاه نظامی در منطقه کوبینکا واقع در حومه مسکو  خاطرنشان ساخت در حال حاضر طرفهای روسی و ایرانی در حال مذاکره درباره جزئیات احیای قرارداد تحویل اس ـ 300 هستند و به حصول توافق درباره پس گرفته شدن شکایت ایران از روسیه نزدیک می باشند.

فدراسیون روسیه اجرای قرارداد تحویل سیستم های موشکی پدافند هوایی "آنتی ـ 2500"، نوع صادراتی سیستم های "اس ـ 300" به مصر را آغاز کرد. این مطلب را خبرگزاری های روسی با استناد به یک منبع عالی رتبه در وزارت دفاع روسیه اعلام کردند.

منبع مزبور ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان ساخت که سیستم های "آنتی ـ 2500" طی یک سال به مصر تحویل داده خواهند شد اما از ذکر تعداد موشک ها و بهای آنها خودداری کرد.

منبع خبر: RBTH

لینک منبع خبر:

rbth.com/news/2015/03/05/russia_starts_deliveries_of_antey-2500_missile_systems_to_egypt_-_source_44214.html

"محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران که برای یک بازدید در ایروان به سر می برد، اعلام کرد تهران امیدوار است مسائل مربوط به تحویل سیستم های روسی پدافند هوایی " اس ـ 300" هر چه زودتر از راه گفتگو حل و فصل شوند.