سوریه

US airstrike kills over 100 Al-Qaeda militants in Syria

بنابر اعلام پنتاگون، بیش از 100 شبه نظامی عضو گروه تروریستی القاعده در حمله هوایی ارتش آمریکا، به یک پایگاه آموزشی این گروه تروریستی در استان ادلب سوریه کشته شده اند.

بمب افکن های آمریکایی اردوگاه آموزشی شیخ سلیمان را در روز جمعه هدف قرار داده اند.

در این عملیات یک بمب افکن بی-52 به همراه یک هواپیمای بدون سرنشین، 14 بمب بر روی این اردوگاه آموزشی ریختنه اند.

U.S. carries out strikes near Syria's al-Bab after Turkish criticism

پس از اظهارات مقامات ترک درباره عدم حمایت کافی از سوی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا، ارتش ایالات متحده اعلام کرد که جنگنده های این کشور مواضع داعش در نزدیک شهر الباب را هدف قرار داده اند.

سرهنگ جان دورین، سخنگوی ائتلاف علیه داعش که در بغداد مستقر است، روز سه شنبه اعلام کرد که در ظرف چند روز گذشته، جنگنده های ائتلاف طی چهار عملیات، مواضع داعش را مورد هدف قرار داده است.

ISIS cut off Deir ez-Zor airbase, threaten 120,000 civilians

تعداد زیادی از تروریست های داعش توانسته اند در استان دیرالزور پیشروی هایی به دست بیاورند، آنها موفق به قطع ارتباط فرودگاه دیرالزور با غیرنظامیان و نیروهایی شده اند که در منطقه با داعش مبارزه می کنند. این افراد از طریق این پایگاه تغذیه می شدند.

به گزارش خبرنگار راشاتودی، تروریست ها توانسته اند مناطق تحت تسلط دولت در دیرالزور را به دو قسمت تقسیم کرده و ارتباط این دو قسمت با یکدیگر را قطع کنند.

Syrian army advances towards damaged Damascus water source

روز جمعه ارتش سوریه و متحدانش توانستند در محدوده اطراف دمشق پیشروی هایی داشته باشند. تروریست ها در منطقه وادی برادا درنزدیکی دمشق توانسته بودند آب آشامیدنی مردم دمشق را آلوده سازند و همچنین موجب قطعی آب بخش هایی از پایتخت سوریه در روزهای آغازین سال نو میلادی شده بودند.  

Russia scales down military presence in Syria, Admiral Kuznetsov aircraft carrier to leave first

به گفته وزارت دفاع روسیه، ناو هواپیمابر روسی کوزنتسوف و ناوگروه متعلق به آن به زودی سواحل سوریه در مدیترانه را ترک کرده و به سواحل روسیه باز می­گردد. این امر در راستای کاهش حضور نظامی روسیه در سوریه صورت می گیرد.

این سخن را رییس ستاد کل روسیه در روز جمعه اعلام کرده است.

USA calls 'ludicrous' Turkey's claim it backs terror groups in Syria

رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه، روز سه شنبه، ائتلاف به رهبری ایالات متحده در نبرد با تروریسم را متهم ساخت که از تروریست ها در سوریه حمایت می کند. به گفته اردوغان، وی شواهدی در دست دارد که نشان می دهد، این ائتلاف از داعش و گروه های تروریستی کرد، حمایت می کند.

Syria hands over evidence of mustard gas attack by rebels on civilians to OPCW

مقامات سوری به مستنداتی دست یافته اند که نشان می دهد شورشیان از گاز ممنوعه خردل علیه غیرنظامیان در نزدیکی حلب استفاده کرده اند. سوریه نمونه های گردآوری شده را به مقر سازمان منع سلاح های شیمیایی در لاهه فرستاده است.

4,000 ISIS fighters regroup, make new attempt to capture Palmyra

بیش از چهار هزار نیروی داعشی با بهره گیری از ادوات زرهی، چند روزی است که حملات خود را برای بازپس گیری شهر تدمر از دست دولت سوریه آغاز کرده اند.

به گفته ارتش روسیه تروریست های داعش علیرغم تلافات سنگینی که داده اند، مصمم هستند تا این شهر را بازپس بگیرند. نیروی هوایی روسیه به دلیل وجود مناطق مسکونی نمی تواند به خوبی مواضع تروریست هایی که وارد شهر شده اند را بمباران کند.

US sending 200 more special ops soldiers to Syria

اشتون کارتر وزیر دفاع ایالات متحده می گوید آمریکا برای کمک به بیرون راندن داعش از شهر رقه، 200 نیروی عملیاتی دیگر به شمال سوریه می فرستد.

وی که برای شرکت در کنفرانس امنیت خاورمیانه در منامه پایتخت بحرین به سر می برد، افزود: این افراد شامل نیروهای ویژه، مشاوران نظامی و نیروهای متخصص توپخانه می شوند و قرار است که به زودی به 300 نیروی ویژه آمریکایی مستقر در سوریه بپیوندند.

این رخداد پس از صدور اجازه از سوی باراک اوباما در روز پنج شنبه گذشته صورت می گیرد.

18K residents leave rebel-held parts of East Aleppo in past 24 hours

به گفته ارتش روسیه تقریبا 18 هزار نفر از غیرنظامیان در ظرف 24 ساعت گذشته، منطقه شرق حلب را ترک کرده اند. از این تعداد حدود هفت هزار و 500 نفر کودک هستند.

همچنین 28 شبه نظامی نیز خود را تسلیم ارتش سوریه کرده اند.

نیروهای ارتش سوریه و متحدانش همچنان به نبرد با تروریست ها جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی در شرق حلب، ادامه می دهند.

صفحه‌ها