روسیه

Trump open to ending sanctions on Russia

دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب ایالت متحده، گفته است که آماده است تا تحت شرایط معینی به تحریم­ها علیه روسیه پایان دهد، وی این سخن را در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفته است.

ترامپ همچنین افزود: « همه چیز قابل مذاکره است».

100’s of US tanks, heavy equipment flows into Europe to counter ‘Russian aggression’

صدها تانک امریکایی به همراه دیگر تجهیزات سنگین، اکنون به بندر برمرهاون در آلمان رسیده است تا به پایگاه های ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه فرستاده شود.

به گزارش رسانه های آلمانی این تجهیزات روز چهارشنبه به این بندر آلمانی رسیده­اند و قرار است دو کشتی باری دیگر آمریکایی نیز روز یکشنبه در این بندر پهلو بگیرند. سپس تمامی تجهیزات مذکور از طریق خط آهن به لهستان فرستاده خواهند شد.

Russia scales down military presence in Syria, Admiral Kuznetsov aircraft carrier to leave first

به گفته وزارت دفاع روسیه، ناو هواپیمابر روسی کوزنتسوف و ناوگروه متعلق به آن به زودی سواحل سوریه در مدیترانه را ترک کرده و به سواحل روسیه باز می­گردد. این امر در راستای کاهش حضور نظامی روسیه در سوریه صورت می گیرد.

این سخن را رییس ستاد کل روسیه در روز جمعه اعلام کرده است.

Trump questions claim of Russia hacking DNC, says he ‘knows things other people don’t’

دونالد ترامپ گفته است که من درباره موضوع اتهام علیه روسیه مبنی بر هک نمودن سرورهای کمپین حزب دموکرات، چیزهایی می دانم که مردم از آنها اطلاعی ندارند. شما سه شنبه و یا چهارشنبه جاری از آن مطالب مطلع خواهید شد.

ترامپ در این باره همچنین گفت که به گزارش های جدید وزارت امنیت داخلی توججه خواهد کرد، تا موضوع به روز شود.

وی همچنین از تمایل برای برقراری روابط بهتر با دیگر کشورها از جمله روسیه و چین سخن گفت.

WikiLeaks calls on Obama to submit proof of Russian hacking for verification

در پی ادعای مطرح شده از سوی باراک اوباما مبنی بر اینکه روس ها اطلاعات مربوط به مقامات ارشد حزب دموکرات و هیلاری کلینتون را هک کرده و در اختیار ویکی لیکس قرار داده اند، جولیان آسانژ مدیر این سایت، از اوباما خواست تا چنانچه شواهدی در این زمینه دارد، آن را در اختیار عموم مردم قرار دهد.

‘It’s ridiculous’: Trump on CIA claims that Moscow helped him win US Presidency

دونالد ترامپ می گوید که ادعاهای اخیر سازمان سیا درباره حمایت روسیه در انتخابات اخیر از وی مسخره است و تنها بهانه جویی است. وی این سخنان را در مصاحبه با فاکس نیوز گفته است.

وی همچنین افزود که این ادعاها از سوی رقیب وی در انتخابات، هیلاری کلینتون ساخته شده است تا شکست خود را توجیه کند.

CIA says Russia intervened to help Trump win White House

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به این نتیجه رسیده است که روسیه در انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا به نحوی دخالت کرده است تا دونالد ترامپ به پیروزی برسد.

سیا معتقد است که روسیه در این راستا هزاران ای میل هک شده از کمیته ملی حزب دموکرات و افرادی چون هیلاری کلینتون را به ویکی لیکس داده است.

Aleppo's fall would be win for Russia, defeat for U.S. in Mideast

شورشیان مورد حمایت ایالات متحده، بخش بزرگی از مناطق تحت سلطه خود در شهر حلب را از دست داده اند.  براساس برآوردها مناطق اندک باقی مانده در شرق حلب نیز به زودی به دست نیروهای دولت سوریه خواهد افتاد.

به گفته پل پیلار تحلیلگر ارشد سابق دستگاه اطلاعاتی ایالات متحده، «سقوط شرق حلب، ایالات متحده را با این واقعیت روبرو می سازد که حمایت از اپوزیسیون سوری، برای دستیابی به قدرت در سوریه، امید موهومی بوده است».

Vladimir Putin signs new Russian information security doctrine

ولادمیر پوتین رییس جمهوری روسیه، دکترین جدید امنیت اطلاعات روسیه را امضا کرد.

در این دکترین، آمده است که جریان نامحدود اطلاعات، تاثیر منفی بر امنیت بین المللی دارد و می تواند مورد سواستفاده تروریست ها، افراط گرایان و مجرمان جرایم سازمان یافته قرار بگیرد. یکی از جنبه های اصلی این تهدید، وجود ظرفیت های نفوذ در ساختارهای بنیادین اطلاعاتی از سوی کشورهایی است که با نیات نظامی، اقدام به این کار می کنند.

Russia seeks full withdrawal of Aleppo rebels

روز شنبه روسیه اعلام کرد که آماده گفتگو با ایالات متحده درباره خروج همه گروه های شورشی از شرق حلب است.

در روزهای اخیر نیروهای سوری و متحدانشان توانسته اند پیشرفت های قابل ملاحظه ای در شهر حلب کسب کنند به نحوی که شورشیان راهی جز گفتگو برای ترک منطقه ندارند.

هنوز ده ها هزار غیرنظامی در مناطق تحت سلطه شورشیان به سر می برند.

صفحه‌ها