داعش

ISIS cut off Deir ez-Zor airbase, threaten 120,000 civilians

تعداد زیادی از تروریست های داعش توانسته اند در استان دیرالزور پیشروی هایی به دست بیاورند، آنها موفق به قطع ارتباط فرودگاه دیرالزور با غیرنظامیان و نیروهایی شده اند که در منطقه با داعش مبارزه می کنند. این افراد از طریق این پایگاه تغذیه می شدند.

به گزارش خبرنگار راشاتودی، تروریست ها توانسته اند مناطق تحت تسلط دولت در دیرالزور را به دو قسمت تقسیم کرده و ارتباط این دو قسمت با یکدیگر را قطع کنند.

4,000 ISIS fighters regroup, make new attempt to capture Palmyra

بیش از چهار هزار نیروی داعشی با بهره گیری از ادوات زرهی، چند روزی است که حملات خود را برای بازپس گیری شهر تدمر از دست دولت سوریه آغاز کرده اند.

به گفته ارتش روسیه تروریست های داعش علیرغم تلافات سنگینی که داده اند، مصمم هستند تا این شهر را بازپس بگیرند. نیروی هوایی روسیه به دلیل وجود مناطق مسکونی نمی تواند به خوبی مواضع تروریست هایی که وارد شهر شده اند را بمباران کند.

Iraqi army launches fresh assault toward Mosul center

واحدهای ارتش عراق روز سه شنبه در حمله به شهر موصل توانستند پیشروهای جدیدی به دست بیاورند.

به گفته ژنرال عبدالعامر رشید یارالله، نیروهای ارتش عراق توانسته اند وارد بیمارستان السلام در یک و نیم کیلومتری مرکز شهر و در ساحل رود دجله شوند.

اگر این موضوع تایید شود، این مسئله نشانگر پیشرفتی چشمگیر در عملیات آزادسازی موصل است.

همچنین ساکنان محلات تحت سلطه داعش از طریق تماس های تلفنی از پیشروی نیروهای عراقی در منطقه شرقی سخن می گویند.

Head of ISIS 'branch' in Russia's N. Caucasus killed in special police op –FSB

یک رهبر شبه نظامی داغستانی که داعش وی را امیر البغدادی در منطقه قفاز جنوبی می خواند و در اقدامات تروریستی انجام شده در ولگوگراد نقش داشته است، کشته شده است.

 این سخن را از سوی سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام شده است.

سرویس امنیت فدرال در بیانیه خود آورده:

« رستم ماگومدویچ آسلدروف ملقب به ابو محمد، متولد 1981، رهبر ولایت قفقاز داعش، در جریان یک عملیات ویژه به همراه چهار تن از یاران نزدیکش کشته شده است.»

For top Iraqi commander, Mosul offensive is personal battle

ژنرال نجم الجبوری که فرماندهی نیروهای ارتش عراق در نبرد با داعش برای آزادسازی موصل را بر عهده دارد، در چند سال اخیر در ایالات متحده زندگی می کرد. سال گذشته، نخست وزیر حیدر العبادی، از وی خواست به عراق بازگردد و به آزادسازی موصل و مناطق شمالی عراق کمک کند.

Jihadists say Trump victory a rallying call for new recruits

به گزارش الجزیره از افغانستان، گروه های جهادی به دنبال این هستند تا از پیروزی ترامپ در انتخابات اخیر آمریکا به عنوان ابزاری برای تبلیغات علیه آمریکا و جذب نیرو برای خود، استفاده کنند. فرماندهان طالبان و حامیان داعش می گویند که به دلیل مواضع تند ترامپ علیه مسلمانان، فرصت مناسبی برای جذب نیرو فراهم شده است به ویژه از میان جوانان مسلمانی که در کش.رهای غربی زندگی می کنند.

Turkish warplanes strike 15 targets in Syria's al Bab area

به گزارش رسانه های ترکیه، ارتش این کشور اعلام کرده است که در روز یکشنبه، جنگنده های این کشور، 15 منطقه را در محدوده شهر الباب در شمال سوریه که در تصرف نیروهای داعش است، مورد هدف قرار داده اند. این حملات هوایی در جریان تلاش شورشیان سوری مورد حمایت ترکیه برای عقب راندن داعش و تصرف این شهر رخ داده است.

رجب طیب اردوغان گفته است که پس از تصرف الباب، این نیروها به سمن منبج می روند. منبج اکنون در دست نیروهای کرد سوریه است که اردوغان آنها را تروریست و همدست پ.ک.ک. می داند.

Isis forces 1,500 Iraqi families to march to Mosul

به نظر می رسد که هرچه حلقه محاصره داعش در موصل تنگ تر می شود، این گروه تروریستی بیشتر از قبل از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده خواهد کرد. شبه نظامیان داعش پیش از اینکه کنترل حمام العلیل را از دست بدهند، 1500 خانواده عراقی را مجبور کرده اند تا  از آنجا به سمت موصل حرکت کنند.

100 beheaded bodies discovered in mass grave near Mosul – Iraqi military

به گفته ارتش عراق نیروهای عراقی، در مدرسه ای در جنوب شهر موصل، یکصد جنازه بدون سر را در گودالی بزرگ کشف کرده اند.  به گفته ژنرال یحیی رسول، سخنگوی ستاد مشترک ارتش عراق، این جنازه ها در مدرسه کشاورزی در شهر حمام العلیل کشف شده است.

 بیشتر بدن ها متلاشی شده اند به نحوی که اسکلت­های آنها نمایان است. به دلیل روند پوسیدگی لباس های آنها، تشخیص اینکه این افراد نظامی بوده اند یا غیر نظامی دشوار است.

US-backed fighters advance on ISIS ‘capital’ Raqqa

شبه نظامیان کرد و عرب سوری که مورد حمایت آمریکا هستند، پیشروی خود به سمت رقه را آغاز کرده اند. در همین راستا یک ژنرال ارشد آمریکایی، با همتای ترک خود دیدار کرده است تا برای آینده عملیات در سوریه برنامه ریزی کنند.

صفحه‌ها