خان طومان

خبرگزاری صهیونیستی دبکافایل مدعی شد: پیش از شروع نبرد خان طومان، نیروهای حزب الله و نیروهای ایران از وجود موشک های میلان در دست تروریست ها خبر نداشته اند. موشک های ضد تانکی که توسط ترکیه مهیا و توسط عربستان سعودی تامین مالی شده است. درگیری نیروهای ایران با تروریست ها در این نبرد منجر به شهادت 17 رزمنده، شامل 13 نفر از شاخه کربلای سپاه پاسداران و همچنین اسارت 22 نفر شده است.

هواپیماهای جنگنده ارتش سوریه به منظور توقف پیشروی تروریست ها در شهر شمالی حلب، حملات سنگینی علیه این گروه ها صورت دادند. چندین حمله هوایی نیز در نزدیکی های شهر "خان طومان" که توسط تروریست ها اشغال شده صورت گرفته است. شهر حلب به عنوان یکی از استراتژیک ترین شهرهای سوریه بین دولت و مخالفان تقسیم شده است. در اطراف این شهر نیز مسیرهای استراتژیکی که به ترکیه ختم می شوند قرار دارد. ارتش سوریه تنها به حملات صورت گرفته اشاره کرده ولی به مناطق آزاد شده اشاره ای ننموده است.

Thirteen Iranian Troops Killed in Clashes With Militants in Syria

بنابر اعلام رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران 13 نفر از نیروهای سپاه در روز شنبه در درگیری با تروریست ها در منطقه خان طومان در استان حلب به شهادت رسیده و 21 نفر نیز زخمی شدند.  

این افراد در جریان حمله تروریست های جبهه النصره و گروه های تروریستی موسوم به جیش الفتح ( متشکل از لواء سلطان مراد، احرار الشام، جند الاقصی، فیلق الشام، حزب ترکستانی و جیش الاسلام) به شهرک خان طومان حلب و در نتیجه نقض آتش بس به شهادت رسیده اند.