حمله

مقامات اسراییلی در روز یکشنبه ویدئویی را منتشر ساختند که در این ویدئو زنی فلسطینی با چاقو به مامور امنیتی اسراییلی در ایستگاه امنیتی ورودی یکی از شهرک های یهودی نشین کرانه باختری رود اردن حمله می کند. بنابر سخنان یک سخنگوی ارتش اسراییل، این زن پس از زخمی ساختن این مامور امنیتی اسراییلی به ضرب گلوله ماموران کشته شد.

نماینده ویژه ریاست جهوری روسیه در امور افغانستان، «زمیر کابولوف»، هشدار داد دولت اسلامی در حال گردآوری نیروهای خود در شمال افغانستان است تا خود را برای حمله به آسیای مرکزی و روسیه آماده سازد. به گفته کابولوف پیشگیری از این اقدام دولت اسلامی مستلزم اتخاذ مجموعه وسیعی از اقدامات نظامی است. وی گفت «گروهی کوچک – شاید بیش از 100 جنگجو - از پایگاه اصلی داعش در عراق و سوریه به افغانستان اعزام شده­ اند». با این حال، کابولوف اعلام کرد ارتش روسیه در جنگ با داعش در آسیای مرکزی حضور جدی نخواهد داشت.

منبع خبر: Eurasianet

لینک منبع خبر:

در درگيري سنگين ميان قبايل منطقه «الرمادي»  و نيرو هاي ارتش عراق با تروريست هاي داعش، نيرو هاي امنيتي توانستند با كمك نيروي هوايي و بمباران مواضع داعش حملات آن ها را خنثي كنند. در اين عمليات كه در منطقه «الخالديه» در 20 كيلو متري شرق «الرمادي» رخ داد ده ها تن از تروريست ها به هلاكت رسيده و مقدار زيادي از مهمات آنها منهدم شد. تا كنون آمار دقيقي از اين عمليات داده نشده است.

منبع خبر: Iraqi News

لینک منبع خبر:

به گفته منابع خبری گروه داعش در دو روز گذشته اقدام به جا به جایی تعداد 40 خودروی زرهی «هامر» از سوریه در مرز استان الانبار به عراق نموده است. هدف از این جا به جایی تامین قوای پشتیبانی زرهی برای عملیات در نزدیکی شهر «حدیثه» و تسلط بر «سد حدیثه» عنوان شده است. نیرو های عراقی در معیت نیرو های مردمی قبایل هم اکنون در کنار «سد حدیثه» مستقر می باشند و علی رغم عملیات های مکرر داعش به این منطقه نتوانسته اند بر این سد تسلط یابند.

منبع خبر: Shafaq News

لینک منبع خبر:

7  فرد مسلح با حمله به یک مدرسه در «پیشاور» در شمال غربی پاکستان 141 نفر را کشتند. از این تعداد کشتگان 132 نفر دانش آموز هستند. به گفته مقام ­های محلی پاکستان در این حمله۱۱۴ نفر هم زخمی شدند. طالبان پاکستان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است و اعلام کرده است این حمله به تلافی عملیات ارتش پاکستان برای از بین بردن مواضع طالبان در شمال وزیرستان صورت گرفته است. به گفته ارتش پاکستان هر 7 مهاجم که مواد منفجره به خود بسته بودند کشته شدند.

منبع خبر:Wall Street Journal

توضیح عکس:   یکی از دانش آموزان کشته شده در حمله طالبان