حدیثه

ارتش عراق اعلام کرد که شهر بیجی در ۲۵۰ کیلومتری بغداد را از تصرف داعش خارج کرده است. بنابر اعلام ارتش عراق در روز یکشنبه ۱۷ خرداد، شهر بیجی در استان صلاح ‌الدین به طور کامل از کنترل داعش خارج و برای اولین بار طی ۴ ماه گذشته پرچم عراق روی ساختمان شهرداری این شهر برافراشته شد. وزارت دفاع عراق نیز با صدور بیانیه ‌ای اعلام کرد که در عملیات مشترک نیروهای بسیج مردمی حشد شعبی و نیروهای ارتش عراق، ۶۵ تن از نیروهای داعش در نزدیکی سامرا کشته و چند مرکز فرماندهی این پیکارجویان منهدم شد.

برابر اعلام فرمانده نیرو های امنیتی در غرب «الرمادی» داعش اقدام به جا به جایی نیرو های خود به سمت منطقه «بروانه» در محدوده «حدیثه» در غرب استان «الرمادی» کرده است. برابر اعلام «آشور حمیدی» هدف از این کار حمله به نیرو های مدافع شهر «حدیثه» و نفوذ در آن اعلام شده است. گفته می شود در این جابجایی بمباران های هوایی جنگنده های ائتلاف دیده نشده است. در روز های گذشته نیرو های امنیتی عراق توانسته اند برتری نظامی در تسلط بر مناطق و تسلط اطلاعاتی در شناسایی مواضع دشمن داشته باشند.

منبع خبر: Shafaq News

لینک منبع خبر:

به گفته منابع خبری گروه داعش در دو روز گذشته اقدام به جا به جایی تعداد 40 خودروی زرهی «هامر» از سوریه در مرز استان الانبار به عراق نموده است. هدف از این جا به جایی تامین قوای پشتیبانی زرهی برای عملیات در نزدیکی شهر «حدیثه» و تسلط بر «سد حدیثه» عنوان شده است. نیرو های عراقی در معیت نیرو های مردمی قبایل هم اکنون در کنار «سد حدیثه» مستقر می باشند و علی رغم عملیات های مکرر داعش به این منطقه نتوانسته اند بر این سد تسلط یابند.

منبع خبر: Shafaq News

لینک منبع خبر: