جو بایدن

جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در مراسم روز استقلال رژیم صهیونیستی بر پایبندی کشورش در حفاظت از رژیم اسرائیل تأکید کرد. بایدن در این مراسم که در سفارت اسرائيل در واشنگتن برگزار شد وعده داد که ایالات متحده آمریکا برتری نظامی اسرائيل بر دیگر کشورهای منطقه را تضمین خواهد کرد. معاون باراک اوباما وعده داد که آمریکا جنگنده ‌های فوق پیشرفته "اف ۳۵" را به اسرائیل تحویل خواهد داد. او گفت: «در سال آینده ما جت‌ های جنگی اف ۳۵ ، بهترین تولیدمان، را به اسرائيل تحویل خواهیم داد.

برابر اعلام « قباد طالبانی »، نماینده  اقلیم خودمختار کردستان  در ایالات متحده، سنی های عراق قادر به تشکیل دولت محلی و مستقل می باشند. به گفته این مقام کرد برای جلوگیری از پیوستن نیروهای محلی به داعش وخاتمه دادن به افراط گرایی، سنی ها می توانند اقلیم خودمختار تشکیل دهند. هر چند گفته می شود مقامات دولت عراق و آمریکا تمایلی به تجزیه مذهبی و سیاسی عراق ندارند. این در حالی است که « جو بایدن» معاون رئیس جمهور ایلات متحده در سال 2006 در مقام سناتور این پیشنهاد را داده است.

منبع: Associated Press

معاون رئیس جمهور آمریکا، جو بایدن، اعلام کرد این کشور 135 میلیون دلار برای کمک به غیرنظامیانی که تحت تأثیر جنگ داخلی در سوریه قرار گرفته اند اختصاص خواهد داد. وی که در استانبول مشغول مذاکره با مسئولان ترکیه است گفت با احتساب این پول، میزان کمکی که آمریکا از آغاز بحران سوریه برای کمک به مردم این کشور فراهم کرده است به 3 میلیارد دلار خواهد رسید. در هفته های اخیر بیش از 190000 سوری از کوبانی به ترکیه پناه آورده اند.

منبع: TheGaurdian

معاون رئیس جمهور آمریکا،« جو بایدن » ،روز جمعه به ترکیه سفر میکند تا با« رجب طیب اردوغان » در خصوص تمایل ترکیه به شرکت در جنگ علیه داعش مذاکره کند. ترکیه به موجب اختلاف نظر با آمریکا در مورد جنگ با داعش به آمریکا اجازه نداده است از پایگاههای نظامی این کشور برای حمله به داعش استفاده کند. پافشاری ترکیه بر این مسئله که تنها راه پایان دادن به جنگ در سوریه برکناری بشار اسد از قدرت است نیز تنشها بین این دوکشور را تشدید کرده است.

منبع: Guardian