جهاد مغنیه

افزایش تنش بین رژیم صهیونیستی و ایران، بویژه در پی حملات متقابل اخیر در سوریه، موضوعی است که روزنامه «تایمز اسرائیل» به آن پرداخته و آن را عاملی برای فاش شدن «جنگ‌های پنهانی» ایران دانسته و می‌نویسد این حوادث منجر به ظهور «شبکه پیچیده‌ای از جنگ‌های منطقه‌ای» می‌شود.

شبکه تلویزیونی المیادین می‌گوید که سرلشگر قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس پس از حمله هوایی اسرائیل در سوریه که به کشته شدن چند عضو حزب‌الله لبنان و سرتیپ پاسدار محمدعلی الله‌دادی انجامید، با حسن نصرالله در بیروت دیدار کرده است.

سردار سرتیپ «حسین دهقان»، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در حاشیه برنامه «آیین بزرگداشت شهدای حزب الله» در دفتر نمایندگی حزب الله در تهران، با اشاره به کشته شدن «جهاد عماد مغنیه» توسط اسرائیل، در جمع خبرنگاران گفت: «اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن نیروهای مقاومت و حزب الله لبنان، مسبوق به سابقه بوده و در گذشته نیز وجود داشته است». وی تصریح کرد: «در سال ۱۹۸۲ که رژیم صهیونیستی به خاک لبنان حمله کرد، جریان مقاومت در میان مردم این کشور شکل گرفت و امروز نهال نو رسته حزب الله لبنان به درختی تنومند تبدیل شده است».

جورزالم پست نوشت: سرلشگر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ایران گفته است که این نیرو به حمایت خود از "مبارزین و مجاهدین مسلمان منطقه" ادامه خواهد داد و تا "حذف کامل" اسرائیل از پا نخواهد نشست. آقای جعفری امروز سه شنبه ۳۰ دی (۲۰ ژانویه) در پیامی به مناسبت کشته شدن سرتیپ محمدعلی الله‌دادی در حمله ای در سوریه، نوشت: "صهیونیست ها باید منتظر صاعقه‌های ویرانگر باشند. آنها در گذشته ظهور خشم ما را دیده اند".

جنبش حزب‌الله لبنان اعلام کرده است که چند عضو این گروه در حمله اسرائیل به بخش سوری بلندی‌های جولان کشته شده‌اند.

تلویزیون المنار، وابسته به حزب‌الله با اعلام این خبر گفت که این افراد در حمله راکتی اسرائیل به منطقه قنیطره جان خود را از دست داده‌اند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع امنیتی اسرائیلی گزارش داده که این افراد توسط یک هلی‌کوپتر نظامی هدف قرار گرفته اند.

حزب‌الله می‌گوید جهاد مغنیه، پسر عماد مغنیه، از فرماندهان سابق حزب‌الله هم در میان کشته‌شدگان این حمله بوده است.