جعفری

در حالیکه نمایندگان مخالف دولت سوریه در ژنو برای نخستین بار با استفان دومیستورا، فرستادۀ سازمان ملل برای سوریه دیدار کردند، نمایندۀ دولت سوریه بار دیگر بر ارتباط میان گروههای سیاسی با تروریست ها در این کشور تاکید کرد.

بشار جعفری، سفیر سوریه در سازمان ملل در سخنانی گفت: «میان تروریسم و آنهایی که از این گروههای تروریستی حمایت مالی می کنند از یک سو و برخی از گروههای سیاسی که ادعای ضدتروریسم بودن دارند، ارتباط نزدیکی وجود دارد.»

سرتیپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران به تهدیدات گروه موسوم به داعش اشاره کرد و گفت که ارتش نیروهای خود را تقویت کرده است.

سرتیپ پوردستان در این خصوص گفته است "ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کند که ترسی از این تهدیدات ندارد و در دیاله عراق نیز خط قرمز ۴۰ کیلومتری ترسیم شده و ضمن تقویت نیروهای تحت امر اخطار شدید دادیم که اگر اقدامی صورت پذیرد با پاسخ قاطع و کوبنده نیروهای مسلح ایران انجام خواهد شد." فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران در تربت جام در شرق ایران که محل برگزاری "رزمایش محمد رسول‌ا لله ۳" است با خبرنگاران گفت و گو کرده است.

جورزالم پست نوشت: سرلشگر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ایران گفته است که این نیرو به حمایت خود از "مبارزین و مجاهدین مسلمان منطقه" ادامه خواهد داد و تا "حذف کامل" اسرائیل از پا نخواهد نشست. آقای جعفری امروز سه شنبه ۳۰ دی (۲۰ ژانویه) در پیامی به مناسبت کشته شدن سرتیپ محمدعلی الله‌دادی در حمله ای در سوریه، نوشت: "صهیونیست ها باید منتظر صاعقه‌های ویرانگر باشند. آنها در گذشته ظهور خشم ما را دیده اند".