جرابلس

تانک های ترکیه از طریق استان کیلیس وارد شمال سوریه شده و به مواضع گروه تروریستی داعش حمله ور شدند. این دومین مرتبه است که تانک های ترکیه به منظور پاکسازی داعش از مرز سوریه وارد خاک سوریه شده اند. تانک ها از شهر مرزی «کوبان بی» وارد سوریه شده اند.

تنش ها در مرز ترکیه با سوریه و بین نیروهای مسلح کرد و ارتش ترکیه به شدت افزایش یافته است. تنش های مزبور پس از آن روی می دهد که اولین سرباز ترکیه در جبهه های سوریه کشته شد. این موضوع می تواند مخاطرات جدی برای نیروهای تحت حمایت آمریکا در منطقه ایجاد نماید. کشته شدن سرباز مزبور و زخمی شدن سه تن از همرزمان وی زمانی روی داد که نیروهای کرد سوری به تانک آنها یورش برده و آن را منهدم کردند.

جنگنده های ترکیه، مواضع “پ ک ک” در شمال عراق و شبه نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی در سوریه را بمباران کردند. آژانس خبری فرانسه نیز در گزارشی از حمله هوایی جت های ترکیه به مواضع داعش و کردهای سوری در مناطقی در شهر حلب خبر داده است. منابع “پ ک ک” همچنین می گویند، نیروهای هوایی ترکیه روستایی در شرق شهر جرابلس در استان حلب را که از پایگاههای کردهای سوری بوده هدف قرار داده است و در این حملات ۴ تن مجروح شده اند. این درحالیست که منابع ترکیه حمله به مواضع کردهای سوری در استان حلب را تکذیب کرده اند.