تل آویو

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، اخباری که درباره مذاکرات دیپلماتیک میان ترکیه و رژیم اسرائيل برای عادی‌سازی روابط دو کشور منتشر شده را تایید کرد. روزنامه اسرائيلی "هاآرتص" از دیدار محرمانه دیپلمات‌های بلندپایه‌ی ترکیه و اسرائيل در شامگاه دوشنبه (۲۲ ژوئن / اول تیر ماه) خبر داده بود. "مجله آلمان و ترکیه" (dtj) به نقل از "هاآرتص" می‌نویسد که فریدون سینیرلی‌اوغلو، مستشار وزارت امور خارجه ترکیه، با همتای اسرائيلی خود، دوره گلد، در شهر رم، پایتخت ایتالیا، دیدار کرده تا درباره "آشتی دیپلماتیک" دو کشور مذاکره کند.

CNN نوشت: یک جوان ۲۳ ساله فلسطینی صبح روز چهارشنبه با چاقو به چندین مساقر در یک اتوبوس در مرکز تل آویو حمله کرد. بنابر گزارش ها این فرد پیش از آنکه با شلیک گلوله پلیس زخمی و سپس دستگیر شود، دست کم ده نفر را به ضرب چاقو زخمی کرده است. بنابر گزارش ها پنج نفر در جریان این حمله، آسیب جدی دیده اند.

افسران خدمات زندان اسرائیل که به طور اتفاقی در نزدیکی محل حاثه بودند، هنگامی که متوجه این حمله می شوند با تعقیب و شلیک به پای ضارب موفق به دستگیری او می شوند. حمله با سلاح سرد آخرین حادثه از رشته حوادث چند ماه گذشته در تنش های میان فلسطینیان و اسرائیل است.