ترور

Turkey: journalist heading to state secrets trial shot at moments before verdict

جان دوندار روزنامه­نگار معروف ترک که به دلیل افشای فیلم کمک تسلیحاتی ارتش ترکیه به تروریست­های مسلح که علیه دولت بشار اسد در سوریه می­جنگند، برای محاکمه به دادگاه برده می­شد، مورد ترور نافرجام قرار گرفت.

ترور فرانسه به احتمال آغاز موجی از عملیات تروریستی در سطح اروپا خواهد بود. دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا در این رابطه مکالمه فعالان داعش را شنود کرده‌اند. بریتانیا نیز به آلمان در مورد سوءقصد در هواپیماها هشدار داده است. بر اساس اطلاعات سرویس‌های مخفی آمریکا، ترور خونین علیه کارکنان نشریه "شارلی اِبدو" و سوءقصد به یک سوپرمارکت یهودیان در پاریس، به احتمال آغاز موجی از ترورها در سطح اروپاست.

در ويديويي كه در شبكه هاي اجتماعي منتشر شده است«ابو مقتل» از نظاميان داعش اعلام مي دارد كه «شكري بلعيد» دبير كل «حزب دموكرات میهن پرستان» و «محمد براهمي» موسس «حزب حركة الشعب» توسط گروه داعش در سال 2013 به قتل رسيده اند. در اين ويديو كه گفته شده در منطقه اي تحت اشغال داعش در تونس تهيه شده تعدادي از نظاميان گروه داعش نيز حضور دارند. هزاران نفر از مردم تونس براي پيوستن به گروه داعش به سوريه و عراق سفركرده اند.

تاریخ خبر: 93/09/28

منبع خبر: Sputnik News

لینک منبع خبر: