ترامپ

Trump's new security advisor differs from him on Russia, other key issues

مک مستر در حالی به کاخ سفید می پیوندد که در مورد موضوعاتی چون روسیه، مقابله با تروریسم، تقویت ارتش و موضوعات کلیدی امنیتی، نگرش های متفاوتی نسبت به رییس جمهور و وفاداران وی در دولت دارد.

البته وی در این خصوص، تنها نیست. وزیر دفاع، ژنرال جیم متیس، رییس ستاد مشترک، ژنرال جوزف دانفورد و رییس کمیته نیروهای مسلح سنا، سناتور جان مک کین، در این مجموعه قرار می گیرند.

Outspoken general named Trump's top security adviser

دونالد ترامپ دیشب، ژنرال هربرت مک مستر را به عنوان مشاور عالی امنیت ملی خود معرفی کرد. وی که یک ژنرال ارشد نیروی زمینی ارتش ایالات متحده است، به عنوان فردی رک گو شناخته می شود که به انتقاد از فرماندهان خود و به چالش کشیدن آنها مشهور است.

وی به عنوان استراتژیسینی برجسته شناخته می شود. انتخاب وی به دلیل رفتارهای وی علیه مسئولان ارشد خود و انتقاد از آنها، موجب تعجب ناظران شد، چراکه به نظر نمی رسد، کاخ سفید توان تحمل انتقادات وی را داشته باشد.

Putin & Trump signal new Russia-US partnership with 1st phone call on ISIS, trade & Ukraine

ترامپ و پوتین برای نختین بار درباره مسایل مختلف با یکدیگر گفتگو کردند.

دو طرف بر آمادگی برای تلاش های مشترک به منظور تقویت و توسعه روابط و همکاری مشترک بر اساس منافع دو جانبه، برابر و سازنده با یکدیگر تاکید کردند.

کاخ سفید این گفتگو را سازنده دانست و آن را آغازی چشمگیر برای بهبود روابط دو جانبه دانست.

Saudi king agrees in call with Trump to support Syria, Yemen safe zones

ملک سلمان در تماس تلفنی با دونالد ترامپ در روز یکشنبه، اعلام کرد که از ایجاد مناطق امن در سوریه و یمن حمایت می کند. ترامپ در زمان مبارزات انتخاباتی خود گفته بود که در صورت پیروزی از کشورهای ثروتمند عرب خلیج فارس خواهد خواست تا تامین مالی ایجاد مناطق امن برای اسکان پناهندگان در سوریه را برعهده بگیرند.

Trump questions claim of Russia hacking DNC, says he ‘knows things other people don’t’

دونالد ترامپ گفته است که من درباره موضوع اتهام علیه روسیه مبنی بر هک نمودن سرورهای کمپین حزب دموکرات، چیزهایی می دانم که مردم از آنها اطلاعی ندارند. شما سه شنبه و یا چهارشنبه جاری از آن مطالب مطلع خواهید شد.

ترامپ در این باره همچنین گفت که به گزارش های جدید وزارت امنیت داخلی توججه خواهد کرد، تا موضوع به روز شود.

وی همچنین از تمایل برای برقراری روابط بهتر با دیگر کشورها از جمله روسیه و چین سخن گفت.

Donald Trump shuts down companies tied to Saudi Arabia after election

خبرها حاکی است که رییس جمهور منتخب ایالات متحده به دنبال تغییراتی است تا آن دسته از شرکت های تجاری وی که می تواند منافع وی را به عنوان رییس جمهور در خطر بیندازد، تعطیل کند.

از این میان می توان به چهار شرکتی اشاره کرد که در ارتباط و معامله با عربستان سعودی قرار دارند.

Putin & Trump discuss Syria and US-Russia relations in phone call

بنابر بیانیه منتشر شده از سوی کرملین، دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب ایالات متحده و ولادمیر پوتین، رییس جمهور روسیه با یکدیگر در نخستین تماس تلفنی در مورد موضاعت مهم سوریه و بهبود و توسعه روابط دوجانبه تبادل نظر کرده اند.

در جریان این تماس تلفنی دو رهبر، دیدگاه های مشترکی درباره تلاش های واحد در مبارزه با دشمن مشترک، تروریسم بین المللی و افراط گرایی داشته اند.  همچنین پوتین و ترامپ درباره راه های حل بحران سوریه تبادل نظر کرده اند.

Trump win & will enter to White House

به گزارش خبرگزاری ها بنا بر نتایج اعلام شده، دیگر برتری ترامپ قطعی شده و وی توانسته است با کسب 274 رای از مجموع آرای الکتورال به عنوان ریسس جمهور بعدی آمریکا وارد کاخ سفید شود.

این در حالی است که هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات تنها 218 رای از آرای الکتورال را توانسته نصیب خود کند.

پیروزی ترامپ در حالی رقم می خورد که اکثر برآوردها، پیش بینی ها و نظرسنجی ها حکایت از این داشت که هیلاری کلینتون به عنوان نخستین رییس جمهور زن، وارد کاخ سفید خواهد شد.

Clinton has 90 percent chance of winning

درآخرین ساعات مانده به اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امریکا، بنابر نظرسنجی های صورت گرفته از سوی مراکز نظرسنجی عمده، کاندیدای دموکرات، خانم هیلاری کلینتون از 90 درصد شانس برای پیروزی در انتخابات برخوردار است.

در این نظرسنجی، پانزده هزار نفر از مردم امریکا و از سراسر ایالات این کور شرکت داشته اند.  

Assange: Clinton & ISIS funded by same money, Trump won’t be allowed to win

جولیان آسانژ بنیانگذار سایت ویکی لیکس در مصاحبه با خبرنگار راشا تودی، هیلاری کلینتون نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده از حزب دموکرات را متهم ساخت که درباره گستره واقعی حمایت متحدان خاورمیانه ای واشنگتن از داعش، آمریکایی ها را فریب می دهد.

صفحه‌ها