بنگلادش

6 gunmen killed, 13 hostages freed as Bangladeshi forces end Dhaka cafe siege

بنابر گزارش رسانه ها، در جریان آزادسازی گروگان هایی که در رستورانی در محله گلشن داکا پایتخت بنگلادش توسط گروه ده نفره ایی از تروریست ها در روز جمعه به گروگان گرفته شده بودند، شش تروریست کشته شدند.

بنابر اعلام پلیس بنگلادش، در جریان اجرای مراسمی در محوطه بیرونی معبد کانتجیر در شمال بنگلادش که متعلق به هندوها می باشد، انفجار سه بمب دست ساز موجب زخمی شدن ده نفر گردید. پلیس شش نفر مظنون را در رابطه با این اقدام بازداشت کرده است. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته اما در هفته های اخیر عملیات های تروریستی علیه
اقلیت های دینی و مذهبی مانند شیعیان و مسیحیان در بنگلادش شدت گرفته است. داعش پیشتر مسئولیت اقدامات تروریستی مذکور علیه شیعیان و مسیحیان را برعهده گرفته بود.

بنابر گزارش ها از داکا پایتخت بنگلادش، داعش مسئولیت حمله به نمازگزاران شیعه در مسجدی در شمال بنگلادش که طی آن 1 نفر کشته و 3 نفر زخمی شدند را برعهده گرفته است. در جریان این حمله، مهاجمان با ورود به مسجد شیعیان بر روی افرادی که برای برگزاری نماز عصر گرد آمده بودند، آتش گشودند. داعش با انتشار پیامی در توئیتر مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت. حمله پنجشنبه به نمازگزاران شیعه در شهر شیب گنج که در 125 کیلومتری شمال داکا واقع است، از معدود حملات تروریستی علیه اقلیت شیعه در این کشور اکثرا سنی می باشد. پیشتر مقامات بنگلادشی احتمال نقش داشتن داعش در این حمله را تکذیب کرده بودند.