بمبگذاری

انفجار چند بمب در شهرهای اسکندریه و قاهره، یک کشته و دو مجروح برجای گذاشت. بنا به اعلام مقامات امنیتی مصر، پیش از ظهرِ سه شنبه، انفجار یک بمب در نزدیکی پاسگاه پلیس محلی در اسکندریه، باعث مرگ یک غیرنظامی شده و دو نفر دیگر را مجروح کرد. چند ساعت پیش از این انفجار، یک بمب صوتی در بازاری در مرکز قاهره، پایتخت، منفجر شد و شیشه های چند واحد تجاری را شکست اما تلفاتی در پی نداشت. پلیس مصر همچنین اعلام کرد، دو بمب جاسازی شده را در فرودگاه قاهره کشف و خنثی کرده است. تدابیر امنیتی در اطراف فرودگاهِ پایتخت به شدت افزایش یافته است.

به گفته طلال البرازی، فرماندار حمص، روز چهارشنبه ۲۱ ژانویه، انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در شهر حمص در سوریه به کشته شدن ۷ نفر و زخمی شدن ۳۰ نفر منجر شد. این خودرو در محله عکرمه که محله‌ای علوی نشین است منفجر شد.

در سلسله بمب گذاری هایی در داخل و پیرامون پایتخت عراق، ۱۸ تن کشته شدند. گزارش آسوشیتد پرس بنقل از مقامات پلیس حاکی است مرگبارترین حمله شب هنگام صورت گرفت، بمبی که در موتور سیکلتی کارگذاشته شده بود در نزدیکی مجموعه ای از فروشگاه های تلفن های همراه در محله شیعه نشین شهر صدر منفجر شد، ، ۹ تن را کشت و ۱۵ نفر را مجروح کرد. به چندین مغازه و اتومبیل نیز آسیب رسید. پیشتر، انفجار بمبی در یک بازار عمده فروشی سبزی در نزدیکی شهر اسکندریه ، در ۵۰ کیلومتری جنوب بغداد، ۴ کشته و ۱۴ مجروح برجا گذاشت.