بمباران

آمریکا و شرکای آن در ائتلاف ضد داعش طی شبانه روز گذشته 15 حمله هوایی را به مواضع این گروه تروریستی در عراق و سوریه انجام دادند. به گزارش فرماندهی مشترک، جنگنده های ائتلاف از روز جمعه 12 حمله هوایی را به مواضع داعش در شهر کوبانی سوریه انجام داده که در نتیجه آن دو یگان نظامی و 15 موضع آتشی این گروه منهدم شدند. بعلاوه مواضع داعش در نزدیکی شهرهای اربیل، رمادی و موصل در عراق هدف بمباران ائتلاف قرار گرفته است.

در چند روز گذشته مواضع داعش در سوريه و عراق توسط نيرو هاي ائتلاف بمباران شد. سنگين ترين اين بمباران ها در شهر «رقه» در سوريه بود. گفته مي شود در بمباران هاي اين منطقه و ناحيه «فروسيه» و اطراف پايگاه لشكر 17 ارتش مواضع داعش مورد هدف قرار گرفتند. همچنين عنوان شده است در اين بمباران ها، در اطراف شهر كوباني، «العسيري» رهبر ديني تكفيري ها نيز کشته شده است.

منبع خبر: Associated Press

لینک منبع خبر:

به گفته ژنرال «دمپسي» رييس «ستاد مشترك ارتش آمريكا»، در بمباران هاي هوايي يك ماه گذشته سه تن از اعضاي بلند پايه داعش كشته شده اند. در اين ميان نام«حاجي معتز» از نزديكان«ابوبكر البغدادي»، «عبدالباسط» فرمانده نيروهاي نظامي داعش در عراق، و «رادوين طالب» والي شهر موصل به چشم مي خورد. اين بمباران ها با هدف از بين بردن توانايي داعش در شكل دهي  عمليات ها صورت گرفته بود. گفته مي شود بمباران هاي ديگر كه هم اكنون در جريان است با هدف تخريب ساختار فرماندهي داعش در عراق مي باشد.

تاریخ خبر: 93/09/28

منبع خبر: Independent

« چاک هگل» در بازدیدی غیر منتظره روز گذشته وارد عراق شد و با نخست وزیر و وزیر دفاع این کشور دیدار داشت. گفته می شود در این دیدار راهبرد ایالات متحده در خصوص بمباران هوایی مواضع داعش بررسی شده است. در این دیدار « حیدر العبادی» تقاضای دریافت سلاح های سنگین برای مقابله با داعش را به « چاک هگل» داده است. گفته می شود برنامه ورود 1500 نیروی نظامی آمریکایی برای آموزش نیروهای عراقی نیز در این دیدار بررسی خواهد شد.

منبع: the guardian