بلوچستان

سردار محمد پاکپور در نشستی خبری در تهران از برگزاری رزمایش نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (نزسا) در جنوب شرق ایران خبر داد و به تشریح وضعیت امنیتی در مناطق مرزی ایران پرداخت.

قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران گفت که "بیش از ۸۰ گروه مختلف" از خاک پاکستان علیه ایران عملیات "خرابکارانه" انجام می دهند. سرتیپ رضایی چهارشنبه ۱۹ فروردین تاکید کرد که در طول یک سال گذشته و در نواحی مرزی جنوب شرقی ایران، "بیش از ۷۰ فقره درگیری و تجاوز مرزی از خاک پاکستان" به وقوع پیوسته است. فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به واقعه اخیر کشته شدن هشت مامور مرزبانی ایران در جنوب استان سیستان و بلوچستان، از دولت پاکستان خواست "نسبت به کنترل مرزهای کشور خود اهتمام بیشتری نشان دهد".

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، از درگیری مسلح میان نیروهای امنیتی این کشور و افراد مسلح در استان سیستان و بلوچستان خبر می‌دهد. بنا بر این گزارش، این درگیری شامگاه پنجشنبه ۵ فوریه در منطقه سراوان روی داده است.  این گزارش افزوده است که در درگیری صورت گرفته، مقادیری بمب و اسلحه کشف شد و سه نفر از اعضای گروهی که «باند تروریستی» نام گرفته، دستگیر شده‌اند.  این گزارش درباره جزئیات ماجرا چیزی ذکر نکرده و ننوشته است که دستگیر شدگان، از اعضای کدام گروه هستند.

منبع خبر: News.AZ

لینک منبع خبر: