بعشیقه

Kurdish forces enter town near Mosul as Iraqi troops find mass grave

پیشمرگه های کرد عراقی، که در چند روز گذشته توانستند پس از تبادل اتش سنگین با تروریست های داعش وارد شهر بعشیقه در نزدیکی موصل شوند، اعلام کرده اند که آنها در این شهر یک گور دسته جمعی پیدا کرده اند.

تروریست های داعش در سال 2014 هنگامی که شهر موصل و مناطق اطراف آن را تصرف کردند اقدام به کشتار گسترده غیرنظامیان و نیروهای اسیر عراقی کردند که در این رابطه عکس ها و ویدئوهای غیرقابل انکاری وجود دارد.

با گذشت دو هفته از بازپس گیری شهر رمادی از نیروهای داعش، هنوز حدود بیست درصد از مناطق مرکزی این شهر در کنترل نیروهای ارتش عراق نیست. با این حال کار پاکسازی و بازسازی این شهر جنگزده از هم اکنون آغاز شده است.

یکی از فرماندهان پلیس استان انبار می گوید: «ما در حال پیشروی به منطقه الاندلس هستیم. اما همانطور که می دانید جاده ها همه مین گذاری شده اند. ارتش عراق و نیروهای ائتلاف از هوا ما را پشتیبانی می کنند. به امید خدا پیش می رویم و عقب نشینی نمی کنیم. ما اکنون در مرکز رمادی هستیم و انشاالله استان انبار دوباره به مردمش بازمی گردد.»

خبرگزاری روداو نوشت در درگیری سربازان ارتش ترکیه و گروه داعش در استان نینوا در شمال عراق، ۱۸ تن از تروریست‌های داعش کشته‌ شده‌اند. ترکیه اعلام کرده است که نیروهای این کشور تلفاتی نداده‌اند.

ترکیه بخشی از نیروهای خود را در شمال عراق  و در پایگاه بعشیقه در نینوا مستقر کرده است و می‌گوید هدف از این کار آموزش به نیروهای عراقی برای مبارزه با گروه تروریستی داعش است. اما عراق تاکنون بارها به این موضوع اعتراض کرده و حضور نیروهای ارتش ترکیه در شمال این کشور را نقض حق حاکمیت خود دانسته است.