بشاراسد

خبرگزاری الجزیره نوشت: رییس جمهوری سوریه، بشار اسد برای دومین بار در این ماه گفته است که: "ما برای آزادسازی هر اینچ از خاک کشور خواهیم جنگید"

تحلیل­گر: مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی

" تا وقتی که تروریسم در نگاه حامیان قدرتمندش به انواع خوب و بد تقسیم شود و تا روزی که منافع دولتها بر ارزشهای انسانی و اخلاقی ترجیح داده شود، نباید ریشه‌های خشونت را در جای دیگر جستجو کرد. "

مقام معظم رهبری (مدّظلّه العالی)

ساکنان شهر حمص امیدوارند بتوانند طی چند روز آینده به خانه هایشان بازگردند. این امیدواری پس از آن حاصل شد که دولت بشار اسد و شورشیان، هفته گذشته تحت نظارت سازمان ملل متحد برای اجرای آتش بس به توافق رسیدند و به این ترتیب، مخالفان دولت از روز چهارشنبه تخلیه حمص را آغاز کردند. حسن، از ساکنان شهر می گوید: «من ساکن این محله هستم و قصد دارم مغازه ام را در اینجا باز کنم. من قصاب هستم و همانطور که می بینید در این محله یک فروشگاه مواد غذایی و فروشگاههای دیگری نیز وجود دارد.

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با تلویزیون ایران گفت که سوریه، روسیه، ایران وعراق در مبارزه با تروریسم متحد شده اند و به احتمال زیاد موفق خواهند شد. بشار اسد هشدار داد که در صورت شکست سوریه و متحدانش، شاهد نابودی کل منطقه خواهیم بود. او گفته است که ائتلاف این چهار کشور به نتایج عینی منجر خواهد شد و مانند ائتلاف آمریکا و متحدانش نخواهد بود که خشونت را در سوریه افزایش داده است.

با وجود مخالفت آمریکا و دیگر هم پیمانان این کشور، ارتش روسیه حملات خود در شمال سوریه را تشدید کرد. ارتش روسیه می گوید که چند مرکز فرماندهی داعش و چند انبار مهمات این گروه را هدف قرار داده است.