بسیج

سرلشگر محمدعلی جعفری در اهواز و در جمع خانواده‌های نیروهای موسوم به "مدافعان حرم" به اهمیت استراتژیک غرب آسیا پرداخت و "برداشته شدن مرزهای کشورهای محور مقاومت برای رسیدن به وحدت اسلامی به همراه اتصال قلبی با دیگر کشورها" را قابل توجه دانست.

فرمانده سپاه اذعان کرد که سپاهیان و نظامیان ایران امروزه هزاران کیلومتر آن طرف‌تر در حال دفاع هستند و گفت: «ماهیت جنگ یکی است و باید ابعاد این جنگ و توطئه را بشناسیم.»

او افزود: «خدا می‌داند اگر ما یگانی از بسیجیان خود را که آماده جنگ هستند به جبهه مقاومت اعزام کنیم چه اتفاقی می‌افتد.»

مانور نظامی "الی بیت المقدس" با حضور فرماندهان ارشد سپاه پاسداران و بسیج برگزار شد و نیروهای نظامی هدف تعیین شده در مانور را که آزادسازی بیت ‌المقدس بود، تمرین کردند. ۱۲۰ گردان عملیاتی به همراهی محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و محمدرضا نقدی فرمانده سازمان بسیج در مانور روز جمعه شرکت داشتند. جعفری، فرمانده سپاه این مانور را نخستین رزمایش مشترک گردان‌های "امام حسین" سپاه و "بیت ‌المقدس" بسیج نامید و گفت ایران یک "ابرقدرت منطقه ‌ای" است که کشورهای دیگر حسرت داشتن توان نظامی آن را دارند.

فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در یک نشست خبری گفت که در روزهای سه ‌شنبه و چهارشنبه این هفته "رزمایش اقتدار ثارالله با حضور بیش از ۵۰ هزار بسیجی در قالب ۲۵۰ گردان" در تهران برگزار می ‌شود. او هدف از برگزاری این رزمایش را "آمادگی برای مقابله با تهدیدات دفاعی، امنیتی، امداد و نجات و همچنین تمرین نیروها" عنوان کرد. اما تاکید ویژه ‌‌او بر "نگرانی از برداشت برخی مسئولان" در مناسبات با آمریکا پس از توافق هسته ‌ای بود.

سردار حسین همدانی، جانشین فرمانده "قرارگاه مرکزی امام حسین" و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: «برای افزایش معنویت، وحدت و انسجام در سوریه گروه‌هایی با نام "کشاب" را ویژه نوجوانان سنی، علوی، مسیحی و اسماعیلیه تشکیل دادیم تا از این دریچه بتوانیم مقصودمان را صریح‌تر به سمع و نظرشان برسانیم.»