برنان

جان برنان رییس سازمان سیا معتقد است که با انتشار عمومی گزارش 28 صفحه مربوط به حوادث 11 سپتامبر ثابت خواهد شد که عربستان سعودی هیچ مداخله ای در حملات مزبور نداشته است. اقوام افرادی که در حوادث تروریستی مزبور کشته شده اند از سال 2002 منتظر انتشار این گزارش هستند. پیش از این گمانه زنی های گسترده ای مبنی بر این بود که گزارش مزبور حاوی اطلاعاتی در خصوص دخالت عربستان سعودی، شهروندان ثروتمند آن و تامین مالی تروریست در حملات 11 سپتامبر باشد.

گاردین نوشت: جان برنان، رئیس سازمان مخفی آمریکا (سیا)  گفت که فرمانده نیروی قدس ایران رهبری نیروهای عراق در مبارزه با "دولت اسلامی" را برعهده گرفته است و این امر مأموریت آمریکا در مبارزه علیه تروریسم را با دشواری‌هایی مواجه ساخته است. از نظر رئیس سیا، این امر به بی‌ثباتی در عراق دامن می‌زند. این نظر جان برنان، رئیس سازمان مخفی سیا تاکنون صریح‌ترین ابراز نظر یک مقام آمریکایی در باره حضور ژنرال قاسم سلیمانی در جنگ علیه گروه افراطی "دولت اسلامی" است.

العربیه نوشت: جان برنان، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) می‌گوید که خطر ایران برای آمریکا مشابه خطری است که داعش برای منافع این کشور دارد، اما در عین حال تاکید کرد که بخش هایی از دولت ایران عملگراست و می خواهد به انزوای این کشور پایان دهد. برنان در مصاحبه با تلویزیون فاکس در پاسخ به این سوال که ایران تهدید بزرگتری برای آمریکاست یا داعش گفت: "فکر می کنم هر دو تهدید هستند.

جان برنان، رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) می‌گوید که آمریکا خواهان براندازی و فروپاشی رژیم بشار اسد نیست. برنان که روز جمعه (۱۴ مارس/ ۲۳ اسفند) در انستیتوی شورای روابط خارجی آمریکا در نیویورک سخنرانی می‌کرد تصریح کرد: «هیچ طرفی، از روسیه و آمریکا و اعضای ائتلاف ضد داعش تا کشورهای منطقه خواهان فروپاشی حکومت و نهادهای سیاسی موجود در دمشق نیست». او افزود که هیچکس مایل نیست دسته‌‌ های شبه‌ نظامی وابسته به گروه "دولت اسلامی" یا القاعده دمشق را به تصرف خود درآورند و از همین رو "مهم است که گروه‌ های میانه ‌رو مخالف رژیم اسد مورد حمایت قرار گیرند".

روز شنبه (۷ مارس / ۱۸ اسفند) جان برنان، رئیس سازمان سیا در جمع خبرنگاران اعلام کرد که قصد دارد برای آماده‌سازی این سازمان در برابر چالش ‌های جدید در سطح بین ‌المللی، فناوری حوزه سایبری سیا را تقویت کند و فعالیت این سازمان را در این زمینه گسترش دهد.

به گفته برنان، برای این منظور بخش "نوآوری دیجیتال" سازمان سیا ایجاد خواهد شد. به این ترتیب سیا دارای پنج بخش خواهد شد (علاوه بر بخش یادشده، بخش علوم و فناوری، بخش اطلاعات، بخش نقشه‌ها و طرح‌ها و بخش پشتیبانی).