بالگرد

وزارت دفاع روسیه اطلاع می‌دهد که در خاک ارمنستان بالگردهایی مستقر کرده که هم برای حمل و نقل و هم برای عملیات نظامی مناسب هستند. بنا به گزارش خبرگزاری ها شمار بالگردها افزایش خواهد یافت.

روسیه با این اقدام پایگاه نظامی خود در نزدیکی ایروان، پایتخت ارمنستان، را تقویت کرده است. پایگاه مزبور در سال ۱۹۹۵ تأسیس شد و از سال ۱۹۹۸ در آن میگ‌های روسی مستقر شده‌اند. روسیه پایگاه نظامی دیگری در گیومری دارد که دومین شهر بزرگ ارمنستان در نزدیکی مرز ترکیه است. با این اقدام تنش میان روسیه و ترکیه به بالاترین حد می‌رسد.

بالگردهای روسی چندین هدف را در سوریه بمباران کردند. بر اساس یک ویدئوی آماتور که گفته می شود از شهر کوچک داریا در حومه دمشق گرفته شده بالگردی را که احتمال داده می شود متعلق به روسیه باشد در حال بمباران شهر نشان می دهد. حملات روسیه در حمایت از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه انتقادات مقامات غربی را بهمراه داشته است. از سوی دیگر ارتش سوریه با حمایت نیروهای روسیه در حال آماده شدن برای حمله به موضع گروه داعش و مخالفان بشار اسد است.

دو بالگرد جدید "می-28 ان" موسوم به "شکارچی شب" روسیه در اختیار ارتش عراق قرار گرفت. این مطلب را مرکز تحلیل خریدهای تسلیحاتی جهان به نقل از وزارت دفاع عراق گزارش داده است.

وزارت دفاع عراق در اعلامیه ای اطلاع داد: "ارتش عراق دو بالگرد می-28 ان "شکارچی شب" روسیه را دریافت کرده که به خدمت هواپیمایی نیروی زمینی کشور ما در آمده است".

پیشتر رسانه ها در باره تحویل محموله ای مرکب از چهار فروند بالگرد می-28 ان "شکارچی شب" به عراق گزارش داده بودند.