ایالات متحده

وزارت خارجه چین در واکنش به سخنان دونالد ترامپ در مصاحبه با نشریه وال استریت ژورنال، اعلام کرد که براساس اصل چین واحد، تنها یک دولت چینی وجود دارد و این اصل غیرقابل مذاکره است.

وزارت خارجه چین همچنین خواهان آن شده است که مقامات ذی ربط در واشنگتن، حساسیت موضع تایوان را در اظهارنظرهای خود به رسمیت بشناسند.

دونالد ترامپ در مصاحبه یک ساعته ای که روز جمعه با وال استریت ژورنال داشت، گفته بود که او ممکن است که به توافق طولانی مدت با چین درباره موضوع رابطه با تایوان، پایان دهد و افزوده بود: « همه چیز قابل مذاکره است، از جمله اصل چین واحد.»

Trump open to ending sanctions on Russia

دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب ایالت متحده، گفته است که آماده است تا تحت شرایط معینی به تحریم­ها علیه روسیه پایان دهد، وی این سخن را در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفته است.

ترامپ همچنین افزود: « همه چیز قابل مذاکره است».

100’s of US tanks, heavy equipment flows into Europe to counter ‘Russian aggression’

صدها تانک امریکایی به همراه دیگر تجهیزات سنگین، اکنون به بندر برمرهاون در آلمان رسیده است تا به پایگاه های ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه فرستاده شود.

به گزارش رسانه های آلمانی این تجهیزات روز چهارشنبه به این بندر آلمانی رسیده­اند و قرار است دو کشتی باری دیگر آمریکایی نیز روز یکشنبه در این بندر پهلو بگیرند. سپس تمامی تجهیزات مذکور از طریق خط آهن به لهستان فرستاده خواهند شد.

Trump questions claim of Russia hacking DNC, says he ‘knows things other people don’t’

دونالد ترامپ گفته است که من درباره موضوع اتهام علیه روسیه مبنی بر هک نمودن سرورهای کمپین حزب دموکرات، چیزهایی می دانم که مردم از آنها اطلاعی ندارند. شما سه شنبه و یا چهارشنبه جاری از آن مطالب مطلع خواهید شد.

ترامپ در این باره همچنین گفت که به گزارش های جدید وزارت امنیت داخلی توججه خواهد کرد، تا موضوع به روز شود.

وی همچنین از تمایل برای برقراری روابط بهتر با دیگر کشورها از جمله روسیه و چین سخن گفت.

USA calls 'ludicrous' Turkey's claim it backs terror groups in Syria

رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه، روز سه شنبه، ائتلاف به رهبری ایالات متحده در نبرد با تروریسم را متهم ساخت که از تروریست ها در سوریه حمایت می کند. به گفته اردوغان، وی شواهدی در دست دارد که نشان می دهد، این ائتلاف از داعش و گروه های تروریستی کرد، حمایت می کند.

‘It’s ridiculous’: Trump on CIA claims that Moscow helped him win US Presidency

دونالد ترامپ می گوید که ادعاهای اخیر سازمان سیا درباره حمایت روسیه در انتخابات اخیر از وی مسخره است و تنها بهانه جویی است. وی این سخنان را در مصاحبه با فاکس نیوز گفته است.

وی همچنین افزود که این ادعاها از سوی رقیب وی در انتخابات، هیلاری کلینتون ساخته شده است تا شکست خود را توجیه کند.

CIA says Russia intervened to help Trump win White House

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به این نتیجه رسیده است که روسیه در انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا به نحوی دخالت کرده است تا دونالد ترامپ به پیروزی برسد.

سیا معتقد است که روسیه در این راستا هزاران ای میل هک شده از کمیته ملی حزب دموکرات و افرادی چون هیلاری کلینتون را به ویکی لیکس داده است.

Donald Trump shuts down companies tied to Saudi Arabia after election

خبرها حاکی است که رییس جمهور منتخب ایالات متحده به دنبال تغییراتی است تا آن دسته از شرکت های تجاری وی که می تواند منافع وی را به عنوان رییس جمهور در خطر بیندازد، تعطیل کند.

از این میان می توان به چهار شرکتی اشاره کرد که در ارتباط و معامله با عربستان سعودی قرار دارند.

US sending 200 more special ops soldiers to Syria

اشتون کارتر وزیر دفاع ایالات متحده می گوید آمریکا برای کمک به بیرون راندن داعش از شهر رقه، 200 نیروی عملیاتی دیگر به شمال سوریه می فرستد.

وی که برای شرکت در کنفرانس امنیت خاورمیانه در منامه پایتخت بحرین به سر می برد، افزود: این افراد شامل نیروهای ویژه، مشاوران نظامی و نیروهای متخصص توپخانه می شوند و قرار است که به زودی به 300 نیروی ویژه آمریکایی مستقر در سوریه بپیوندند.

این رخداد پس از صدور اجازه از سوی باراک اوباما در روز پنج شنبه گذشته صورت می گیرد.

New report reveals spread of US war on Al-Qaeda to six new countries

یک گزارش تازه منتشر شده از سوی کاخ سفید، نشان می دهد که ایالات متحده هدف قرار دادن تروریست های القاعده و افراط گرایان را به فراتر از عملیات های نظامی در افغانستان، عراق و سوریه گسترش داده است.

براساس این گزارش 60 صفحه ای، مناطق جدید مذکور عبارتند از: سومالی، یمن، اردن، نیجر، آفریقای مرکزی و دریای سرخ و سودان جنوبی. ایالات متحده در این مناطق تحت عنوان عملیات ضد تروریسم از طریق حملات زمینی، حملات هوایی و اقدامات دیده بانی با تروریست ها مقابله می کند.

صفحه‌ها