ایالات متحده

Trump's new security advisor differs from him on Russia, other key issues

مک مستر در حالی به کاخ سفید می پیوندد که در مورد موضوعاتی چون روسیه، مقابله با تروریسم، تقویت ارتش و موضوعات کلیدی امنیتی، نگرش های متفاوتی نسبت به رییس جمهور و وفاداران وی در دولت دارد.

البته وی در این خصوص، تنها نیست. وزیر دفاع، ژنرال جیم متیس، رییس ستاد مشترک، ژنرال جوزف دانفورد و رییس کمیته نیروهای مسلح سنا، سناتور جان مک کین، در این مجموعه قرار می گیرند.

Trump: Ambassador Churkin played key role in working with US on global security issues

رییس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ با ابراز همدردی نسبت به درگذشت ویتالی چورکین، سفیر روسیه در سازمان ملل، گفت که این دیپلمات، نقشی جدی و اساسی در همکاری با ایالات متحده در برخورد با چالش های امنیت جهانی بازی کرد. وز او رییس جمهور من نیست».

 در بیانیه ای که کاخ سفید در همین راستا منتشر کرده است، از ویتالی چورکین به عنوان دیپلماتی کارکشته یاد شده است.

Outspoken general named Trump's top security adviser

دونالد ترامپ دیشب، ژنرال هربرت مک مستر را به عنوان مشاور عالی امنیت ملی خود معرفی کرد. وی که یک ژنرال ارشد نیروی زمینی ارتش ایالات متحده است، به عنوان فردی رک گو شناخته می شود که به انتقاد از فرماندهان خود و به چالش کشیدن آنها مشهور است.

وی به عنوان استراتژیسینی برجسته شناخته می شود. انتخاب وی به دلیل رفتارهای وی علیه مسئولان ارشد خود و انتقاد از آنها، موجب تعجب ناظران شد، چراکه به نظر نمی رسد، کاخ سفید توان تحمل انتقادات وی را داشته باشد.

'Not my President’s Day’ protests against Trump across US

فعالان مخالف رییس جمهور دونالد ترامپ با اعلام روز تعطیلی تولد جورج واشنگتن به عنوان « روز او رییس جمهور من نیست» در سراسر علیه ترامپ گردهم آمدند. آنان در روز دوشنبه در 29 شهر ایالات متحده از جمله نیویورک، واشنگتن و لس آنجلس اقدام به برگزاری تظاهرات اعتراضی علیه ترامپ نمودند.

تظاهرات علیه ترامپ بر مخالفت با دیدگاه های وی دباره زنان، مهاجرت و مسایل آب و هوایی متمرکز بود.

Four NATO powers prefer Russia to the US, Gallup poll shows

بر اساس یک نظرسنجی موسسه گالوپ که به تازگی منتشر شده است، شهروندان چهار کشور عضو ناتو، روسیه را بیشتر از ایالات متحده ترجیح می دهند.

این نظر سنجی که در روز جمعه منتشر شده است، نشان می دهد که نگاه جهانی به نقش ایالات متحده در حفظ امنیت جهان، تغییر یافته است.

این موسسه در یک نظرسنجی بین اکتبر تا دسامبر 2016 از یک هزار نفر از مردم 66 کشور پرسید که اگر کشور شما مورد حمله واقع شود، چه کشوری به شما کمک خواهد کرد.

US aircraft carrier group deployed for ‘routine patrols’ in S. China Sea

واشنگتن با رد گزارش ها درباره ابراز نگرانی و هشدارهای پکن مبنی بر بروز تنش های جدید در دریای جنوبی چین، اعلام کرد که نیروی دریایی ایالات متحده، از یک ناوگروه هواپیمابر خود برای گشت زنی روتین و مداوم دریایی درمناطق نزدیک به آبهای مورد اختلاف در دریای چین جنوبی، استفاده می کند.

اما گشت زنی روتین این ناوگروه در روز شنبه در فاصله اندکی پس از این انجام شد که چین هشدار داد که ایالات متحده از این منطقه مورد اختلاف دور بماند.

Iran vows 'roaring missiles' if threatened, defies new sanctions

یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسدراان انقلاب اسلامی در واکنش به تهدیدات اخیر ایالات متحده، اعلام کرد که اگر امنیت کشور با تهیدد روبرو شود، ایران از موشک های خود استفاده خواهد کرد.

تنش ها میان تهران و واشنگتن پس از آزمایش اخیر موشکی ایران، بالا گرفته است. دولت ترامپ در واکنش به این آزمایش، اقدام به وضع تحریم های جدید علیه افراد و سازمان هایی نموده است که در ارتباط با سپاه پاسداران هستند.

Iran’s response will be ‘effective & immediate’ if Trump tears up nuclear deal

حسین امیر عبداللهیان در مصاحبه با خبرگزاری راشاتودی گفته است که مواضع و اقدامات خصمانه رییس جمهور جدید ایالات متحده علیه ایران، بی پاسخ نخواهد ماند. ایران تنها به دنبال ثبات و صلح در منطقه است و انجام آزمایش های موشکی تنها بری تقویت امنیت کشور و حمایت از متحدانمان است.

Putin & Trump signal new Russia-US partnership with 1st phone call on ISIS, trade & Ukraine

ترامپ و پوتین برای نختین بار درباره مسایل مختلف با یکدیگر گفتگو کردند.

دو طرف بر آمادگی برای تلاش های مشترک به منظور تقویت و توسعه روابط و همکاری مشترک بر اساس منافع دو جانبه، برابر و سازنده با یکدیگر تاکید کردند.

کاخ سفید این گفتگو را سازنده دانست و آن را آغازی چشمگیر برای بهبود روابط دو جانبه دانست.

Trump is now president, but he still sees himself as leading an insurgency

ترامپ در روز جمعه به صورت رسمی، کار خود را به عنوان رییس جمهور ایالات متحده آغاز کرد. رفتار او همانند دوران مبارزات انتخاباتی، ترکیبی از فروشنده ای مغرور و تحقیر کننده نظم سیاسی جاری بود. نوع رفتار وی در جلسه تحلیف، این پیام روشن را برای کشور و دنیا در بر دارد که وی همان گونه حکومت خواهد کرد که کمپین انتخاباتی را اداره کرد، او هرگونه همراستایی با دیگران حتی حزب متبوع خود (حزب جمهوری خواه ) را رد می کند.

صفحه‌ها