انگلستان

سفارتخانه بریتانیا در تهران پس از گذشت حدود ۴ سال از بسته شدن آن، روز یکشنبه ۲۳ اوت بازگشایی می‌شود. یک منبع دیپلماتیک بریتانیایی گفت که وزیر خارجه بریتانیا برای بازگشایی سفارت این کشور به تهران سفر خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری ها به نقل از یک منبع دیپلماتیک بریتانیایی، دولت بریتانیا قصد دارد در این هفته سفارت خود در تهران را پس از چهار سال تعطیلی بگشاید.

در حالی که تنها ۸ روز به پایان مهلت نهایی رسیدن به توافق فراگیر هسته‌ای با ایران باقی مانده وزیر خارجه بریتانیا از ایران خواست تا انعطاف بیشتری از خود نشان دهد.

فیلیپ هاموند روز دوشنبه (ا تیر/ ۲۲ ژوئن) در لوکزامبورگ در گفت‌وگو با خبرنگاران ابراز امیدواری کرد که در هفته آینده اولین پیشرفت‌های واقعی به دست بیاید.

هاموند اظهار داشت: «به نظر من مذاکرات جدی، تازه در راه است و طی هفته آینده امیدوارم که پیشرفت ‌هایی دیده شود.»

به گزارش روزنامه ساندی اکسپرس چاپ لندن، روسیه و آرژانتین قصد دارند تا قراردادی تنظیم کنند که بر مبنای آن روسیه 12 فروند جنگنده سوخو su-24 را به آرژانتین در ازای گوشت و گندم اجاره دهد. در مقابل انتشار این خبر، وزارت دفاع انگلستان اعلام کرد: وزرات دفاع اقدامات معمول جهت ارزیابی تهدیدهای بالقوه نظامی در منطقه جزایر فالکلند را مبذول خواهد داشت. ما همچنان متعهد به صیانت از ساکنان جزایر فالکلند می باشیم.

انگلستان و آرژانتین در جنگی خونین ولی کوتاه در سال 1982 بر سر مالکیت جزایر فالکلند به مخاصمه پرداختند.

منبع خبر:

defensenews