انتخابات ریاست جمهوری

WikiLeaks calls on Obama to submit proof of Russian hacking for verification

در پی ادعای مطرح شده از سوی باراک اوباما مبنی بر اینکه روس ها اطلاعات مربوط به مقامات ارشد حزب دموکرات و هیلاری کلینتون را هک کرده و در اختیار ویکی لیکس قرار داده اند، جولیان آسانژ مدیر این سایت، از اوباما خواست تا چنانچه شواهدی در این زمینه دارد، آن را در اختیار عموم مردم قرار دهد.

Clinton blames defeat on FBI director

هیلاری کلینتون مسئولان اف بی آی را متهم ساخت که مقصر اصلی در شکست وی در رقابت انتخاباتی اخیر هستند؛ چراکه اقدامات آنها در انتخابات اخیر، مداخله گرایانه بوده است.

به گفته وی اینکه جیمز کامی اعلام کرد که ای میل های وی در دوره تصدی سمت وزیر خارجه، بار دیگر مورد تحقیق و بررسی قرار می گیرد، با هدف متوقف ساختن حرکت رو به جلوی کمپین انتخاباتی وی بوده است.

Trump win & will enter to White House

به گزارش خبرگزاری ها بنا بر نتایج اعلام شده، دیگر برتری ترامپ قطعی شده و وی توانسته است با کسب 274 رای از مجموع آرای الکتورال به عنوان ریسس جمهور بعدی آمریکا وارد کاخ سفید شود.

این در حالی است که هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات تنها 218 رای از آرای الکتورال را توانسته نصیب خود کند.

پیروزی ترامپ در حالی رقم می خورد که اکثر برآوردها، پیش بینی ها و نظرسنجی ها حکایت از این داشت که هیلاری کلینتون به عنوان نخستین رییس جمهور زن، وارد کاخ سفید خواهد شد.

Clinton has 90 percent chance of winning

درآخرین ساعات مانده به اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امریکا، بنابر نظرسنجی های صورت گرفته از سوی مراکز نظرسنجی عمده، کاندیدای دموکرات، خانم هیلاری کلینتون از 90 درصد شانس برای پیروزی در انتخابات برخوردار است.

در این نظرسنجی، پانزده هزار نفر از مردم امریکا و از سراسر ایالات این کور شرکت داشته اند.