الضلوعیه

در پی خبر باز پس گیری و پاکسازی شهر «الضلوعیه»، نیرو های امنیتی اعلام داشتند تاکنون توانسته اند بیش از 150 مین و بمب کار گذاشته شده در مناطق مختلف را کشف و خنثی سازی نمایند. تروریست های داعش پس از تصرف شهر ها اقدام به کار گذاشتن بمب و تله های انفجاری می نمایند. همچنین پیشمرگه های کرد اعلام داشتند در یک ایستگاه ایست و بازرسی در شهر «سنجار» قادر به شناسایی و انهدام یک خودرو حامل مواد شیمیایی شدند. در این خودرو مواد منفجره به همراه مواد شیمیایی بارگیری شده بود که با نزدیک شدن به شهر شناسایی و منهدم شد.

منبع خبر: Iraqi News

لینک منبع خبر:

برابر اعلام وزارت داخله کشور عراق، نیرو های داوطلب مردمی با همکاری ارتش عراق توانستند پرچم این کشور را در فرودگاه «الضلوعیه» بر افرازند. با شروع عملیات آزاد سای شهر «الضلوعیه» تروریست های داعش اقدام به محاصره این فرودگاه راهبردی کردند. با تلاش های نیرو های وابسته به سازمان بدر و ارتش عراق، تروریست های داعش این فرودگاه نظامی را ترک کرده و به سمت تکریت متواری شدند.

منبع خبر: Iraqi News

لینک منبع خبر:

برابر گزارشات، نیرو های امنیتی عراق در معیت نظامیان شیعه و با کمک بمباران های هوایی اطراف منطقه «الضلوعیه»،  توانستند از چند جبهه وارد این شهر شوند و به صورت گسترده در شهر پیشروی کنند. شهر «الضلوعیه» که خواستگاه قبایل سنی «الجبوری» می باشد مدت زیادی است که در حال نبرد با داعش می باشد. گفته می شود این عملیات در ادامه درگیری های روز های گذشته در مناطق «یثرب»، «البلد»، و «تل الذهب» صورت گرفته است که منجر به آزاد سازی مناطق وسیعی در 90 کیلومتری شمال بغداد در استان «صلاح الدین» شده است.

منبع خبر: Xin Hua Net News

لینک منبع خبر: