الزهرا

به گفته ارتش سوریه، نیروهای دولتی نقاط بیشتری از شمال حلب را از شورشیان پس گرفته اند. بر اساس این گزارش، نیروهای نظامی ارتش سوریه برای هدف قرار دادن جاده ای که به شهر حلب منتهی می شود موضع گیری کرده اند. نیروهای شورشی از این جاده که یک سر آن ترکیه است و سر دیگر آن در منطقه تحت کنترل آنها است، برای تامین مایحتاج خود و مهمات استفاده می کنند. یکی از نیروهای ارتش سوریه می گوید: «ما کنترل دو منطقه ای را که کمک خارجیها به شورشیان از آنجا می آید در دست گرفته ایم. این منطقه نقطه کنترل بین دو منطقه نابول و الزهرا است که جاده منتهی به شهر مرزی غازی عینتاب در ترکیه در آن قرار دارد.

به تخمین سازمان ملل متحد حدود ۲۰ هزار سوری با شدت یافتن نبرد در استان حلب از خانه و کاشانه خود گریخته و به مرز ترکیه پناه آورده اند. یک بنیاد خیریه ترکیه شمار آوارگان سوری را حدود ۵۰ هزار نفر برآورد کرده است.

ارتش سوریه و نیروهای وفادار به بشار اسد، رئیس جمهوری، به مدد بمباران مواضع مخالفان مسلح توسط جنگنده های روسیه، شهر رتیان در شمال شهر حلب را به کنترل خود در آورده اند.

محاصره شهرک های نُبل و الزهرا در شمال استان حلب نیز پس از چهار سال شکسته شده و ارتش سوریه اکنون مصمم به محاصره و کنترل کامل شهر حلب است.

وقوع دو انفجار در منطقه تحت کنترل دولت و نظامیان سوریه در شهر حمص حداقل ۱۶ کشته و ده ها زخمی بر جای گذاشت. بنا به گزارش رسانه دولتی سوریه این دو انفجار در منطقۀ الزهرا که اکثر ساکنان آن شیعیان علوی هستند روی داده است. ابتداء یک خودروی بمبگذاری شده که به گزارش سانا، خبرگزاری سوریه ۱۵۰ کیلوگرم مواد منفجره در آن جاسازی شده بوده است در نزدیکی یک بیمارستان منفجر شد. انفجار دوم که نتیجه منفجر شدن یک سیلندر گاز بود وقتی روی داد که مردم به امداد زخمی ها شتافته بودند.