البغدادی

خلیفه خودخوانده داعش، ابوبکر البغدادی بواسطه حملات ائتلاف ضد داعش زخمی شده است. طبق گزارش یکی از شبکه های تلویزیونی عراق، البغدادی که ظاهرا در شهر رقه در محاصره قرار گرفته است، بواسطه یکی از بمب های ائتلاف به رهبری آمریکا زخمی شده است. کلنل کریس گارور یکی از سخنگویان ائتلاف به خبرگزاری ها گفته است که نمی تواند این خبر را تایید کند. مقامات رسمی هنور تایید نکرده اند که خلیفه داعش آیا در رقه است یا خیر ولی برخی از اطلاعات کاکی از آن است که وی به مکانی دیگر گریخته است.

ایمن الظواهری، رهبر گروه تروریستی "القاعده"، در پیام ویدئویی تازه ‌ای از مسلمانان خواست که با یکدیگر علیه حملات "کشورهای غربی" و روسیه در عراق و سوریه متحد شوند.

فرمانده عملیات نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش می گوید، نیروهای نظامی عراق موفق شده اند، شبه نظامیان موسوم به «دولت اسلامی» را از بخشهایی از مناطق اطراف پایگاه هوایی ایالات متحده در حومه شهر البغدادی عقب برانند.

شبه نظامیان عضو گروه تروریستی"دولت اسلامی" (داعش) به پایگاه هوایی "عین الاسد" در غرب عراق که بیش از 300 تفنگدار دریایی آمریکا در حال خدمت به عنوان مستشار نظامی در آنجا مستقر هستند، حمله کردند. هشت داعشی حامل مواد منفجره که برای رخنه به پایگاه هوایی "عین الاسد" تلاش کرده بودند، کشته شده اند. این پایگاه قبل از حمله داعش، مورد آتشباری شدید موشکی و توپخانه ای قرارگرفته بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز ستیزه‌جویان گروه "دولت اسلامی" روز پنجشنبه (۱۲ فوریه / ۲۳ بهمن) به شهر بغدادی در استان انبار که در غرب عراق واقع است، حمله کرده و بخش اعظم این شهر را به کنترل خود درآورده‌اند. رویترز این خبر را به نقل از ناجی ارک، یکی از مقامات محلی شهر البغدادی منتشر کرده که این خبرگزاری را در گفت‌وگویی تلفنی در جریان تحولات این شهر قرار داده است. در نزدیکی این شهر یک پایگاه هوایی ارتش عراق قرار دارد که در آن حدود ۳۲۰ تفنگدار دریایی ایالات متحده آمریکا مستقر و به آموزش نیروهای عراقی مشغول هستند.

رئیس پلیس منطقه «البغدادی» اعلام کرد صبح 5 شنبه نیروهای عراقی متشکل از عناصری از ارتش، پلیس و عشایر توانستند 14 روستا را در منطقه «البغدادی» و «جبه»، واقع در 90 کیلومتری شهر «الرمادی»، از کنترل داعش خارج کنند. وی افزود نیروهای عراقی با حمایت جنگنده های ائتلاف بین ­المللی مواضع داعش در این دو منطقه را مورد حمله قرار دادند و ده ­ها تن از اعضای  این گروه تروریستی را کشتند.

منبع خبر:Iraqi News

لینک منبع خبر:

طی حملات روز گذشته میان نیروهای امنیتی و تروریست ها در غرب استان «الانبار» ارتش موفق به شکست حصر شهر «البغدادی» شدند. این عملیات با همکاری قبایل سنی منطقه بوده است. همچنین گفته می شود نیرو های پشتیبانی به پایگاه «عین الاسد» در غرب این استان وارد شده اند و طی درگیریهای پراکنده موفق به تسلط بر منطقه «دولاب» و روستا های اطراف شهر «هیت» شدند.

منبع خبر: Iraqi News

لینک منبع خبر: