اف بی آی

رییس اف.بی.آی هشدار داده است که غلبه بر داعش سبب مهاجرت صدها تروریست از عراق و سوریه به کشورهای غربی خواهد شد. جیمز کومی که در کنفرانس امنیت سایبری سخن می گفت از مخاطبان خواست که توجه خود را به تهدیدهای آتیه معطوف کنند. وی گفت که این بدان معنا است که در آینده یک مهاجرت بزرگ تروریستی از سوریه خواهیم داشت، مهاجرتی که پیشتر از آن رویت نشده است.

شرکت آمریکایی "سایت" که در زمینه پایگاه‌‌ های اینترنتی اسلام‌گرایان تخصص و فعالیت دارد، گزارش داد که یک گروه از هکرهای به احتمال بسیار زیاد وابسته به جهادگرایان "دولت اسلامی" نام و نشانی محل سکونت حدود ۱۰۰ سرباز آمریکایی را به منظور قتل هدفمند آن‌ها منتشر کرده است. در این گزارش آمده که هم‌زمان با نام این افراد، تصویر سربازانی از سه نیروی زمینی، هوایی و دریایی نیز منتشر شده است. این گروه هکرها که خود را "بخش هکرهای دولت اسلامی" می‌خواند، مدعی است که اطلاعات خود را از شبکه ‌های اینترنتی دولت آمریکا به سرقت برده است.

پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) جایزه مربوط به دریافت هرگونه اطلاعات که منجر به رهایی و بازگشت رابرت لوینسون شود را از یک میلیون، به پنج میلیون دلار افزایش داد. رابرت لوینسون، کارمند بازنشسته اف.بی.آی، هجدهم اسفند ماه ۱۳۸۵ در جزیره کیش در جنوب ایران ناپدید شد. آقای لوینسون، فردا ۶۷ ساله می‌شود. پسر او در مصاحبه ای گفت نیمی از مدت اسارت پدرش در بی‌خبری مطلق گذشته است. او در ادامه افزود گفت «در چهار سال اخیر، هیچ خبر یا پیامی از پدرم دریافت نکرده‌ایم.