افراط گرایی

داعش در مناطق تحت کنترل خود در حدود ۳۰ هزار زن باردار دارد که قرار است نسل بعدی تندروهای اسلامی را به دنیا بیاورند. این مطلب اخیرا در گزارشی در وبسایت بنیاد کویلیام منتشر شده که در زمینه افراط گرایی پژوهش می کند.

نیکیتا ملیک تحلیل گر ارشد این وبسایت و مؤلف کتاب کودکان داعش می گوید این زنان در طول زمان به عنوان بردگان جنسی به دست نیروهای داعش ربوده و باردار شده اند.

این گزارش هم چنین نشان می دهد کودکانی که هم اکنون تحت کنترل داعش قرار دارند، از جمله کودک بریتانیایی از همان سنین ابتدایی حتی در محیط آموزشی در معرض خشونت شدید قرار دارند.

مرکز تحقیق و نظرسنجی بین المللی «پیو» با انتشار گزارشی از یک نظرسنجی که به مدت بیش از یک دهه انجام داده است، می‌گوید حتی پیش از آن که تابستان گذشته پیشروی‌ها و جنایات گروه موسوم به دولت اسلامی تیتر خبرگزاری‌ها را به خود جلب کند، نگرانی‌های رو به افزایش از افراطگرایی در خاورمیانه آشکار شد. به عنوان مثال، این نظرسنجی نشان می‌دهد نگرانی از افراطگرایی اسلامی در اردن از ۵۴ درصد در سال ۲۰۱۳ میلادی، به ۶۲ درصد در سال ۲۰۱۴ افزایش یافت؛ در لبنان، تونس، مصر و ترکیه نیز نگرانی‌ها در این مورد افزایش یافت. نظرسنجی از افزایش دید منفی در کشورهای عمدتا مسلمان نسبت به افزایش خشونت‌های تروریستی حکایت دارد.

ارتش رژیم صهیونیستی در حال بررسی همکاری با ارتش لبنان در برخورد با افراط گرایی در منطقه است. یک مقام ارشد نظامی صهیونیستی با اشاره به ائتلاف ضد داعش اذعان داشته در صورت داشتن دشمن مشترک یافتن زمینه مناسب برای همکاری بسیار آسان است. با توجه به نقش ارتش لبنان می توان همکاری همزمان بدون درگیری و برخورد قوای طرفین داشت. هرچند این پیشنهاد بسیار بعید به نظر می رسد و همکاری با رژیم صهیونیستی در لبنان گناه شمرده می شود.

منبع خبر: ibtimes

لینک منبع خبر:

برابر اعلام «والری گراسیمف»  فرمانده کل قوای روسیه تعداد اتباع بیگانه غیر عراقی و سوری در داعش به 70000 تن رسیده است. گفته شده این نظامیان که در سوریه توسط نظامیان آمریکایی برای مقابله با رژیم بشار اسد کمک نظامی و آموزشی داده شده بودند اکنون به داعش پیوسته اند. گفته می شود این گروه رو به رشد عنصر اصلی در انتشار افراط گرایی می باشند. در گزارشی از CIA این تعداد 20000 الی 31500 تن برآورد شده بودند. برابر اعلام ایشان تنها راه حذف این گروه استقرار نیروی زمینی در منطقه است.

منبع خبر: Iraqi News

لینک منبع خبر: