اعزام

برابر اعلام وزارت امور خارجه هلند، این کشور، در راستای ائتلاف کشور های غربی در مبارزه با تروریسم در عراق، تعداد 130 نفر از افسران نظامی خود را به عراق اعزام خواهد کرد. این افراد که در رده افسران آموزشی در عراق مشغول خواهند شد در کردستان و بغداد مستقر می شوند و پیشمرگه های کرد و نیرو های امنیتی عراق را آموزش خواهند داد. این گروه از افراد در درگیری های نظامی شرکت نخواهند داشت.

منبع خبر: Iraqi News

لینک منبع خبر:

به گفته «استفان فانبوت» وزیر دفاع بلژیک، این کشور در راستای تامین 1500 نفر نیروی ائتلاف، درخواست اعزام 50 مستشار نظامی به عراق را دریافت کرده است. همچنین این کشور ماموریت شش جنگنده خود را که برای بمباران مواضع داعش به اردن اعزام کرده بود به مدت 6 ماه دیگر تمدید کرد. به گفته این مقام دولتی، مستشاران نظامی فقط در امور آموزش و راهنمایی نظامیان عراقی فعالیت می کنند و در هیچ عملیات نظامی شرکت نخواهند داشت.

منبع خبر: Iraqi News

لینک منبع خبر:

در راستاي اعزام 1500 نفر نيروي نظامي به عراق جهت آموزش 12 تيپ ارتش و پيشمرگه اعلام شد تا قبل از پايان ماه ژانويه تعداد 1300 نفر از اين نيرو ها به عراق اعزام خواهند شد. 1000 نفر از اين تعداد از «لشكر 82 هوابرد ارتش» مي باشند كه وظيفه آموزش نيرو هاي عراقي در پايگاه ها را بر عهده دارند. 300 نفر ديگر نيز از يكي از «گروهان هاي 82هوابرد» بوده كه قابليت توانمندسازي دارند. اين افراد در استان الانبار  و شمال شهر بغداد مستقر خواهند شد.

تاریخ خبر: 93/09/29

منبع خبر:US  Department of Defense

لینک منبع خبر: