اسرائیل

Israel must annex West Bank settlements if UNSC adopts Palestinian resolution

نفتالی بنت وزیر آموزش اسراییل می گوید در صورتی که شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه محکومیت شهرک سازی در کرانه غربی را تصویب کند، اسراییل باید حاکمیت خود بر سرزمین های اشغالی کرانه غربی را اعلام کند.  

Israel Preparing to Buy More Nuclear-Capable Submarines

اسراییل به دنبال خرید دست کم سه زیردریایی با قابلیت هسته ای برای جایگزینی با زیردریایی قدیمی خود است. برخی از زیردریاهای قدیمی از سال 1999 مورد استفاده قرار می گرفته اند.

بنابر گزارش روزنامه اسراییلی معاریو، این کشور به صورت محرمانه به دنبال خرید سه زیردریایی کلاس دلفین از کشور آلمان به قیمت کلی 1.3 میلیارد دلار است. این قرارداد محرمانه افزون بر قرارداد خرید 6 زیردریایی غیر هسته ای است که قرار است اسراییل در سال 2017 از آلمان تحویل بگیرد.

رژیم صهیونیستی ادعا کرد که هواپیما و پهپاد ساقط شده توسط ارتش سوریه در جنوب غربی این کشور متعلق به این رژیم نبوده است. فرماندهی کل ارتش سوریه پیشتر گفته بود که حوالی ساعت 1:30 صبح به وقت محلی، پس از آنکه جنگنده صهیونیست به مواضع ارتش سوریه در القنیطره در نزدیکی جولان اشغالی حمله ور شد، توسط ارتش سوریه ساقط شده است. سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که گفته های فوق کاملا نادرست است.

خبرگزاری یو.پی.آی نوشت: در اثنای کشتارهای جنگ سوریه که وارد ششمین سال خود می شود، فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی ادعا می کنند که ایران و نایب آن حزب الله به صورت پیوسته در تلاشند تا جبهه جدیدی را در کشمکش قدیمی خود در برابر این رژیم ایجاد نمایند. طبق گفته های رهبر حزب الله، سید حسن نصرالله در مرکز این استراتژی بلندی های جولان قرار دارد که یک فلات 1000 متری است که در از زمان های بسیار قدیم همواره محل جنگ و نزاع بوده می باشد.

ارتش رژیم صهیونیستی مواضع ارتش سوریه در شمال ارتفاعات جولان را با خمپاره هدف قرار داد. طبق گزارش دمشق حملات مزبور به تجهیزات ارتش سوریه صدماتی وارد کرده است. ارتش رژیم صهیونیستی گفته است که حملات خمپاره ای مزبور را در تلافی برخورد چندین خمپاره به مواضع ارتش این رژیم در جولان، شلیک کرده است. رژیم صهیونیستی در ادعایی گفته که حملات خمپاره ای ارتش سوریه لزوما حملاتی بدون هدف نبوده است.

دادگاهی در سوییس رژیم صهیونیستی را به پرداخت 1.1 میلیارد دلار غرامت بابت یک خط لوله نفت که قدمت آن به زمان انقلاب اسلامی بر میگردد، محکوم نمود. رای دادگاه سوییسی که به 27 ژوئن باز میگردد به نفع ایران در خصوص کمپانی خط لوله ایلات اشکلون که شرکتی با مشارکت رژیم طاغوت و رژیم صهیونیستی بوده است، منتشر شده است. پس از انقلاب اسلامی صهیونیست ها کمپانی مزبور را ملی اعلام کرده و علیه ایران به دادگاه شکایت برده و درخواست میلیاردها دلار کرده بودند.

وزیر امورخارجه عربستان سعودی، عادل جبیر با رییس جمهور کشور فقیر سنگال آگوستین تین دیدار و گفتگو کرد. الجبیر با وزیر دفاع سنگال نیز دیدار و گفتگویی محرمانه داشته است. طبق گزارش برخی خبرگزاری ها، رژیم صهیونیستی عربستان سعودی را تشویق کرده است تا به منظور جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه و همچنین بهبود وضعیت جنگ یمن  متحدان بیشتری در آفریقا پیدا کند. الجبیر احتمالا حامل پیام وزیر جنگ عربستان، محمدبن سلمان مبنی بر پیوستن کشور رو به اضمحلال سنگال به جنگ یمن بوده است.

روسیه در راستای انتقال همه بخش های سیستم زمین به هوای اس-300 به ایران تا انتهای سال میلادی، بخش موشکی این سیستم را تحویل ایران داد. طبق گزارش خبرگزاری های ایران، اولین محموله موشک های اس-300 وارد ایران شده است که این نشان دهنده عزم جدی جمهوری اسلامی ایران جهت تجهیز سیستم دفاعی خود با سامانه مزبور می باشد. توافق روسیه با ایران بر سر تجهیز این کشور با سامانه اس-300، نگرانی های زیادی را در رژیم صهیونیستی ایجاد کرده است.

نخست وزیر ترکیه در چرخشی شگفت انگیز در سیاست های پیشین این کشور اعلام کرد که کشورش آماده است تا روابط خود را با سوریه به حالت عادی در آورد. بن علی ییلدریم در برنامه ای تلویزیونی اعلام کرد که ترکیه در حال توسعه حلقه دوستان خود است وی افزود: "من مطمئن هستم که ما مجددا به روابطی نرمال با سوریه خواهیم رسید. ما نیازمند چنین رابطه ای هستیم".

این سخنان در حالی توسط نخست وزیر ترکیه ایراد می شود که این کشور به تازگی روابط خود را با روسیه و رژیم صهیونیستی احیا کرده است. آنکارا روابط خود را با بشار اسد از سال 2011 که بیداری اسلامی رقم خورد، قطع کرده است.

خبرگزاری صهیونیستی تایمز اسرائیل نوشت: رییس مجلس ایران، گفته است که عربستان سعودی طی جنگ سال 2006 لبنان، به رژیم صهیونیستی کمک اطلاعاتی می کرده است. علی لاریجانی که با شبکه المیادین حزب الله صحبت میکرد گفت که ایران اطلاعات قطعی در اختیار دارد که پادشاهی سعودی با رژیم اسراییل همکاری های اطلاعاتی داشته است. حزب الله لبنان در جولای سال 206 با رژیم صهیونیستی وارد جنگ شد.

صفحه‌ها