اسرئیل

عده ای از فعالان حقوق بشری کشتی دیگری را برای کمکهای انساندوستانه به غزه اعزام کردند. این کشتی که نام آزادی بر آن نهاده اند قرار است کمکهای دارویی و غذایی به نوار غزه ای برساند که سالهاست تحت تحریم و محاصره اسراییل قرار دارد و ساکنان پرشمار آن در زمره محرومترین مردم خاورمیانه اند. این کشتی از بنادر یونان در دریای مدیترانه به نوار غزه رفته است. یک پزشک یونانی و مسافر این کشتی می گوید: “فلسطینیهای نوار غزه بسیار محروم هستند و نیاز به کمک دارند. ما با این کار حمایتمان را از ساکنان غزه اعلام می کنیم.

وزارت امور خارجه آمریکا در این هفته قرارداد فروش کیت های هوشمندساز بمب به قیمت در مجموع 1.87 میلیارد دلار به رژیم صهیونیستی را تائید کرد. این کیت ها، بمب های عادی را به بمب های هدایت شونده دقیق تبدیل می کند.

آمریکا تلاش می کند نشان دهد که همکاری با اسرائیل در زمینه امنیتی گسترش می یابد. آژانس همکاری امنیتی وابسته به وزارت دفاع آمریکا که کنترل فروش اسلحه به خارجه را برعهده دارد، روز سه شنبه قانونگذاران آمریکایی را در جریان این معامله قرار داده و اطلاع داد تولید کنندگانی همچون "بوئینگ"، "لاکهید" ، Martin Corp ، General Dynamics Corp ، Raytheon Co از جمله صادر کنندگان هستند.

روزنامه جروزالم پست، روز یکشنبه به نقل از کانال دو تلویزیون اسرائیل گزارش داد که سیاست واشنگتن در مورد تبادل اطلاعات با اسرائیل درباره گفتگوهای هسته ای ایران و قدرت‌های جهانی تغییر کرده است. طی روزهای گذشته، برخی رسانه‌ها این گمانه زنی را به دلیل نگرانی کاخ سفید از تلاش‌های دیپلماتیک اسرائیل برای جلوگیری از رسیدن به یک توافق هسته‌ای با ایران و درز اطلاعات حساس به رسانه‌ها مطرح کرده‌اند.